Exynos 9810 – pierwsze szczegóły techniczne

Samsung ujawnił pierwsze informacje dotyczące swego najnowszego procesora Exynos 9810. Chip będzie oficjalnie pokazany podczas targów Mobile World Congress.

Choć w swych smartfonach Samsung zwykle używa procesorów Qualcomma, to w europejskiej wersji flagowców instaluje głównie własne układy z rodziny Exynos. Koncern pracuje już nad kolejnym układem z tej serii, a jest nim Exynos 9810, który pewnie pojawi się w Galaxy S9.

Firma ujawniła właśnie kilka pierwszych szczegółów technicznych dotyczących nowego układu. Wiemy, że powstanie w oparciu o trzecią generację rdzeni ARM, a do jego produkcji wykorzystana zostanie druga generacja procesu 10 nm. Mówi się też, że zmiany pojawią się także w jednostce graficznej, a więc pewnie będzie to Mali-G72.

Samsung zamierza też usprawnić wbudowany w procesor modem, który będzie wspierał 6CA. To oznacza, że jeśli operator to umożliwi, wówczas użytkownik może pobierać pliki z prędkością 1,2 Gbps. Dla porównania w obecnym Snapdragonie 835, prędkość modemu wynosi jedynie 1 Gbps.

To na razie wszystko co wiemy na temat procesora Exynos 9810. Producent zapewne pokaże go oficjalnie w lutym, podczas targów telekomunikacyjnych Mobile World Congress.

Exynos 9810

Źródło: Neowin.net

You may also like...