Technologie TCL Huaxing ułatwią produkcję smartfonów z zakrzywionymi ekranami

TCL Huaxing zaprezentowało dwie nowe technologie zakrzywionych ekranów do smartfonów. obejmują technologię hiperboliczną z ekranem wodospadowym i technologię czterech zakrzywionych powierzchni.

Producenci smartfonów niezbyt chętnie podchodzą do pomysłu wyposażania swego sprzętu w zakrzywione ekrany. Oczywiście podejmowano takie próby, więc dostępnych jest kilka modeli, które posiadają podobne wyświetlacze, ale nie są one powszechnie stosowane. Być może zmieni się to dzięki nowym technologiom zaprezentowanym przez firmę TCL Huaxing.

Chiński gigant pokazał technologię hiperboliczną z ekranem wodospadowym i technologię czterech zakrzywionych powierzchni. Pierwsza z technologii powstała do ekranów OLED i obejmuje krzywiznę bocznej części panelu do prawie 90 stopni, co tworzy powierzchnię przypominającą wodospad. Wizualnie ukrywa to ramkę telefonu, nie przeszkadzając jednam w wyświetlaniu treści. Firma dodaje, że dwustronna krzywizna ekranu może sięgać 88 stopni.

TCL Huaxing

Z kolei technologia czterech krzywizn opiera się na technologii hiperboloidy, która dodaje zakrzywione szkło na górnym i dolnym końcu panelu. Zaletą tego rozwiązania jest lepszy wygląd, lepszy efekt wizualny i lepsze wrażenia z trzymania sprzętu w dłoni.

TCL Huaxing

Firma TCL Huaxing zakończyła rozwój techniczny 88-stopniowego ekranu wodospadowego w marcu tego roku. Korzystając z symulacji i eksperymentów, przeprowadzono dalszą zaawansowaną weryfikację materiałów i procesów. Pozwoliło to osiągnąć pierwszą w branży masową zdolność produkcyjną w zakresie 88-stopniowego ekranu wodospadowego WQHD LTPO.

Oznacza to, że być może już niebawem pojawią się w sprzedaży pierwsze smartfony z takimi ekranami.

Źródło

You may also like...