Szyfrowane telefony Phantom Secure sprzedawane handlarzom narkotyków

Pracownicy amerykańskiej firmy Phantom Secure, zostali przyłapani na sprzedaży telefonów handlarzom narkotyków. Problem w tym, że były to szyfrowane urządzenia, zapewniające pełne bezpieczeństwo komunikacji.

W dzisiejszych czasach informacja ma ogromną wartość, dlatego wiele osób strzeże jej na wszelkie możliwe sposoby. Ostatnio sporą popularnością cieszą się szyfrowane komunikatory mobilne, a także telefony wyposażone w zabezpieczenia przed podsłuchem. Jednym z nich jest BlackPhone opracowany przez firmę Silent Circle, ale nie jest to jedyne przedsiębiorstwo specjalizujące się w takich urządzeniach.

Kolejnym jest Phantom Secure, które jak się okazuje, będzie mieć teraz spore problemy z wymiarem sprawiedliwości. Amerykański Departament Sprawiedliwości, oskarżył bowiem pięciu jej pracowników o sprzedaż bezpiecznych telefonów międzynarodowym grupom zajmującym się handlem narkotyków.

Śledztwo wykazało, że firma sprzedawała swe produkty m.in., dla gangów z Los Angeles, Miami oraz Las Vegas, ale też wysłała je m.in., do Kanady oraz Australii. Tymczasem takie urządzenia znajdujące się w rękach przestępców znacznie utrudniały pracę policji. Śledczy nie mogli podsłuchiwać ich komunikacji, co znacznie obniżało skuteczność działań.

Prokuratorzy twierdzą wręcz, że Phantom Secure powstało głównie po to, by czerpać zyski z przestępczej działalności w powiązaniu z międzynarodowymi grupami przestępczymi z całego świata.

Phantom Secure

Źródło: Slashgear.com

You may also like...