Netflix zakończył testy kontrowersyjnego pomysłu

Kilka dni temu informowałem o projekcie Netflix Patches, który miał zachęcić dzieci do pozostania przed telewizorami. Po zmasowanej krytyce, platforma wycofała się jednak z tego kontrowersyjnego pomysłu.

Dzieci od dawna mają problem z otyłością, więc wiele firm produkuje urządzenia, których zadaniem jest zachęcenie ich do wyjścia z domu i aktywności fizycznej. Przykładem takiego sprzętu jest zaprezentowany niedawno smartband Fitbit Ace, który w sprzedaży pojawi się pod koniec maja.

Netflix wpadł jednak na zupełnie przeciwny pomysł i w ramach promowania swych usług, chciał zachęcić dzieci do dłuższego siedzenia przed telewizorem. Pojawiły się bowiem wieści, że platforma testuje nową funkcję o nazwie Netflix Patches. Miały to być nagrody za oglądanie określonych treści i spędzanie dużej ilości czasu przed ekranem.

Szczegóły dotyczące nowej funkcji nie były znane. Platforma jedynie ją testowała, lecz i tak sam pomysł spotkał się z ogromną krytyką mediów oraz samych użytkowników. Choć firma broniła pomysłu twierdząc, że jest to jedynie uzupełnienie fabuły prezentowanego serialu, to wygląda na to, że funkcja trafiła do kosza.

Zmasowana krytyka wymusiła na firmie zakończenie testów i prawdopodobnie rezygnację z kontrowersyjnego pomysłu. Rodziców z pewnością ucieszy ta informacja. Szczególnie takich, którzy dotąd ograniczali swym dzieciom czas spędzany przed ekranem telewizora. Dzięki temu nic nie będzie odciągać ich dzieci od aktywności.

Netflix

Źródło: Variety.com/

You may also like...