Nowa aktualizacja Telegram dodaje rozszerzone profile

Telegram udostępnił najnowszą aktualizację swego komunikatora, noszącą numer 5.15. Poprawka wprowadza zmiany do stron profilowych, umożliwiając wzbogacenie ich o dodatkowe elementy.

Telegram bez przerwy pracuje nad udoskonalaniem komunikatora i ciągle wprowadza do niego nowe funkcje. Firma udostępniła właśnie kolejną jego aktualizację, oznaczoną numerem 5.15, która wzbogaca go o nowe elementy. Najnowsza poprawka skupia się przede wszystkim na stronach profilowych.

Są to wizytówki użytkowników, więc nowa aktualizacja nieco je przeprojektowała. Oprócz zdjęcia oraz informacji kontaktowych, w profilach możemy zamieszczać zdjęcia, filmy, linki itp. Dzięki wprowadzonym zmianom, przeglądanie dostępnych multimediów stało się dużo prostsze. Każde z nich dostało teraz bowiem zakładkę, więc użytkownik może znacznie łatwiej znaleźć to czego szuka, nie musząc przebijać się przez dziesiątki plików.

Łatwiejsze jest również przeglądanie zdjęć, gdyż nie trzeba już przesuwać po fotografii palcem, aby przejść do następnej. Teraz wystarczy tylko kliknąć na jej prawą lub lewą krawędź. To dużo lepsze rozwiązanie, gdyż ograniczy ilość smug pozostawianych na wyświetlaczu.

Ostatnią z nowości jest funkcja People Nearby 2.0. To rozwinięcie dodanej w zeszłym roku opcji, ułatwiającej wymianę kontaktu z osobą znajdującą się w pobliżu. To bardzo przydatne rozwiązanie, umożliwiające błyskawiczne dodanie do kontaktów wielu osób, eliminujące konieczność wpisywania każdej z nich oddzielnie. Świetnie spisuje się podczas różnego rodzaju targów, ale też można to wykorzystać np., w nowej szkole. Nowa wersja funkcji ma kilka zmian, dzięki której łatwiej nawiążemy nowe znajomości.

Poprawka wprowadza również kilka całkowicie nowych, animowanych emoji, wzbogacających prowadzone rozmowy.

Aktualizacja aplikacji Telegram jest już dostępna na Androida oraz iOS, a najnowszą wersję komunikatora możemy pobrać z cyfrowych sklepów.

Telegram

Źródło

You may also like...