Pierwszy telewizor OnePlus z nietypowym sterowaniem

Firma OnePlus jest coraz bliżej wprowadzenia na rynek pierwszego telewizora. Właśnie dowiedzieliśmy się, że sprzęt będzie miał nieco nietypowy system sterowania.

Firma OnePlus zrozumiała, że ograniczanie się tylko do jednego segmentu rynku nie przyniesie jej oczekiwanych zysków. Chiński producent smartfonów idzie więc śladem Xiaomi i pracuje nad własnym telewizorem, którego wkrótce wprowadzi na rynek.

Nie będzie to jednak odbiornik, który dostaniemy w pierwszym lepszym sklepie ze sprzętem RTV. Nowy telewizor różni się nieco w kwestii systemu sterowania funkcjami. Ze strony Bluetooth SIG dowiedzieliśmy się właśnie, że sprzęt otrzyma pilot z technologią Bluetooth.

Standardowe piloty do telewizorów posługują się podczerwienią do przesyłania sygnału. Tymczasem zastosowanie nowoczesnego systemu łączności otwiera przed producentem nowe możliwości. Taki pilot można będzie podłączyć do innych urządzeń, jak np., smartfonów, tabletów, a być może też komputerów. Zwiększy się też zasięg urządzenia.

Niestety nowy telewizor OnePlus nie będzie modelem OLED. Źródło przecieków Ishan Agarwal twierdzi, że producent raczej zdecyduje się na matrycę LCD, prawdopodobnie dlatego, by urządzenie mogło być tańsze. W końcu OnePlus znane jest z tanich smartfonów, więc tę samą strategię marketingową producent przeniesie także na inny sprzęt.

Wciąż nie wiemy jednak kiedy możemy oczekiwać premiery nowego sprzętu. Trudno też powiedzieć ile będziemy musieli za niego zapłacić.

telewizor

Źródło: Mysmartprice.com

You may also like...