Telewizory LCD Xiaomi mają problem z odpadającymi ekranami

Pewna kobieta opublikowała wideo, na którym widać jak z jej telewizora LCD Xiaomi odpadł ekran. Producent już zwrócił swej klientce pieniądze za sprzęt i zabrał wadliwy egzemplarz do serwisu.

Xiaomi oferuje nowoczesne i przystępne cenowo telewizory, które klienci bardzo chętnie kupują. Firma wprowadziła właśnie na europejskie rynki najnowszy model Xiaomi F2 Fire TV, który za całkiem przystępne pieniądze oferuje duży ekran 4K z obsługą HDR10 i MEMC.

Wadliwe telewizory LCD Xiaomi

Okazuje się jednak, że sprzęt RTV tego producenta miewa pewne problemy z jakością, które mogą zniechęcić klientów do jego zakupu. Jedna z użytkowniczek chińskiego portalu społecznościowego Weibo opublikowała wideo, na którym widać, jak w jej telewizorze LCD odpadł ekran. Kobieta 31 grudnia zeszłego roku kupiła 70-calowy model Xiaomi Mi TV EA70 2022. Panel po upadku na podłogę uległ zniszczeniu. Zdarzenie nagrała kamera monitoringu, a na filmie widać, że ekran odpadł bez wpływu jakichkolwiek zewnętrznych czynników.

Właścicielka twierdzi, że skontaktowała się z serwisem producenta w sprawie wady, ale początkowo nie chciano jej uwierzyć, że coś takiego miało miejsce. Gdy jednak dostarczyła nagranie z kamery monitoringu, kontakt z serwisem nagle się urwał. Zamieściła więc wideo w sieci, a materiał błyskawicznie zyskał popularność. Wzbudziło to wreszcie reakcję producenta, który w krótkim czasie skontaktował się z właścicielką wadliwego sprzętu, by załatwić sprawę. Kobieta poinformowała w mediach społecznościowych, że w nocy przybyli do niej ludzie Xiaomi, by zabrać telewizor. Zwrócili jej też pieniądze wydane na jego zakup.

LCD Xiaomi

Warto zaznaczyć, że według producenta taka awaria sprzętu jest rzadkim przypadkiem, choć nie wiadomo dokładnie co jest przyczyną problemu.

Co ciekawe nie jest to pierwsze takie zdarzenie. W tym tygodniu opublikowano inne wideo z kamery monitoringu, na którym widać jak odpada matryca z innego telewizora umieszczonego w biurze. W tym wypadku również nastąpiło to samoczynnie, a telewizor był zakupiony zaledwie kilka miesięcy temu. Tym razem jednak serwis producenta nie oddał pieniędzy za sprzęt. Stwierdził jedynie, że przyczyną tego incydentu było zbyt długie użytkowanie telewizora.

Źródło

You may also like...