Telewizory Samsunga zapewnią nam dostęp do serwisu iTunes

Już wkrótce kolejne urządzenie zapewni nam dostęp do biblioteki treści dostępnych w iTunes. Będziemy mogli z niej korzystać na nowych telewizorach Samsunga.

Na pozór Apple bardzo nie lubi się z Samsungiem, lecz oba koncerny ściśle współpracują ze sobą na wielu różnych polach. Właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnym pomyśle na współpracę, w ramach której, użytkownicy telewizorów koreańskiej marki zyskają dostęp do serwisu iTunes.

Serwis będzie dostępny dla posiadaczy telewizorów koreańskiej marki wyprodukowanych w 2018 i 2019 roku. W przypadku zeszłorocznych modeli, funkcja zostanie aktywowana za pomocą aktualizacji oprogramowania. Nowe urządzenia będą już miały zaimplementowany dostęp do serwisu, a dodatkowo zaoferują wsparcie dla AirPlay 2. Jest to opracowany przez Apple standard bezprzewodowego streamingu.

Telewizory dostaną aplikację iTunes Movies and TV Shows, która według deklaracji Samsunga ma być dostępna w 100 krajach. Natomiast z technologii AirPlay 2 skorzystają użytkownicy ze 190 krajów. Dzięki niej, będą mogli streamować na ekran telewizora filmy, zdjęcia, muzykę oraz podcasty zapisane w pamięci swych smartfonów. Posiadacze sprzętu RTV nie tylko uzyskają dostęp do własnej biblioteki treści, które wcześniej zakupili. Będą też mogli korzystać z iTunes Store, gdzie otrzymają możliwość zakupu lub wypożyczenia setek tysięcy filmów oraz programów telewizyjnych. W tym także treści w jakości 4K HDR.

iTunes na telewizorach Samsunga pojawi się już tej wiosny.

iTunes

Źródło: Samsung.com

You may also like...