Telewizory Samsunga pomagają ćwiczyć w domu

Najnowsze telewizory Samsunga otrzymały firmową aplikację Samsung Health. Narzędzie pomoże nam zadbać o kondycję fizyczną nawet wówczas gdy siedzimy w swoim domu.

COVID-19 sprawił, że wiele osób siedzi w domach, co jest dobre dla naszych organizmów. Brak ruchu może bowiem negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Z pomocą takim osobom przychodzi jednak Samsung, który swe telewizory Smart TV wyposażył w popularną platformę Samsung Health.

Jest to narzędzie, które doskonale znają posiadacze smartfonów. Aplikacja potrafi bowiem śledzić kilkadziesiąt rodzajów aktywności fizycznej, mierząc liczbę kroków, ilość spalonych kalorii, prezentując trasę pokonaną na rowerze itp. Wersja udostępniona na telewizory ma nieco inną funkcjonalność od wariantu mobilnego. Proponuje użytkownikom różnego rodzaju wyzwania, a także potrafi synchronizować dane z różnymi urządzeniami Samsunga.

Jej kluczowym elementem jest jednak szeroki wybór treści pochodzących od różnych partnerów, z których wiele jest darmowych. Oferuje nam m.in., medytacyjną muzykę, lekcje jogi i pilates, a także ćwiczenia angażujące całe działo. Samsung twierdzi, że platforma oferuje aż 5000 godzin darmowych treści, więc na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Zła wiadomość jest taka, że dostępność platformy ogranicza się wyłącznie do tegorocznych modeli odbiorników. Producent na tę chwilę nie ujawnił, czy z aplikacji będziemy mogli korzystać także na starszych telewizorach, a jeśli tak to kiedy.

Samsung Health

Źródło

You may also like...