Smartfony Samsunga wpadają w pętle restartów

Chińscy użytkownicy smartfonów Samsunga skarżą się na dziwne problemy ze sprzętem. Urządzenia zawieszają się i wpadają w pętle restartów, z której nie da się ich wyprowadzić.

Smartony są urządzeniami posiadającymi wiele różnych podzespołów i sporo oprogramowania. Czasem może się więc zdarzyć, że jeden lub drugi element nie chce poprawnie działać i wówczas pojawią się problemy. Ich przyczyny bywają różne, zaś efekty potrafią być mocno uciążliwe.

Chińscy użytkownicy smartfonów Samsunga skarżą się na dziwne problemy, które w ostatnim czasie dotknęły ich sprzęt. Z wpisów publikowanych na Weibo wynika, że z niewyjaśnionych przyczyn sprzęt przestaje działać podczas normalnego użytkowania. Telefon nagle się zawiesza, jego ekran robi się czarny, a czasem pojawia się na nim ciąg znaków. Urządzenia wpadają też w niekończącą się pętle restartów.

smartfonów Samsunga

Użytkownicy twierdzą, że problem dotyka bardzo szerokiej gamy modeli koreańskiego producenta. Blokują się modele Galaxy S8, S9, S10, Galaxy A60, a nawet najnowsze Galaxy S20. Co ciekawe, problem dotyka również demonstracyjne egzemplarze smartfonów wystawione w salonach Samsunga.

smartfonów Samsunga

Na szczęście problem wydaje się dotyczyć tylko Chin, ale przyczyna dziwnego zachowania smartfonów pozostaje nieznana. Użytkownicy sugerują, że może to być spowodowane hakerskim włamaniem na serwery producenta znajdujące się w tym regionie. Ale są to tylko niepotwierdzone spekulacje.

Inni z kolei uważają, że problem powoduje ekran blokady telefonu. Najwyraźniej księżycowy kalendarz dla kwietnia nie został prawidłowo przeliczony przez wbudowany w sprzęt system. To jednak wyłącznie domysły i dopóki Samsung nie zabierze głosu w tej sprawie, możemy jedynie spekulować.

Źródło

You may also like...