Telewizyjny niezbędnik kibica, czyli o czym nie można zapomnieć przed transmisją?
Nie każdy ma możliwość kibicowania biało-czerwonym na francuskich boiskach lub w strefach kibica – zdecydowana większość z nas śledzi mecze przed ekranem telewizora. Transmisja sportowa ma jednak swoje prawa. Tu nie ma miejsca na półśrodki, przerwy w transmisji i słabą widoczność. Przyda się więc niezbędnik kibica.
Hasło „zestaw kibica” większości fanów piłki może kojarzyć się dość jednoznacznie. Z koszulką w narodowych barwach, odpowiednim nakryciem głowy i hałaśliwym instrumentem dętym. Niektórym na to hasło skojarzą się pewnie jeszcze napoje wyskokowe i niekoniecznie zdrowe przekąski. Ale tak naprawdę podstawowym skojarzeniem powinien być odpowiednio przemyślany i skomponowany zestaw sprzętu, dzięki któremu będziemy mogli wygodnie i bez problemów cieszyć oczy grą biało-czerwonych.
W czasie Euro czy Mistrzostw Świata producenci telewizorów intensywniej niż kiedykolwiek bombardują nas reklamami swoich najnowszych modeli. Jednak tak naprawdę w okresie tym nie następuje zwykle jakiś gigantyczny wzrost sprzedaży tych urządzeń. Statystki pokazują, że wzrost sprzedaży w tym segmencie jest raczej stały. Rzadko zdarza się, by ktoś wymienił telewizor wyłącznie dlatego, że nadchodzi duża impreza sportowa. Tym bardziej, że w większości polskich domów znajdują się już nowoczesne, płaskie odbiorniki TV. Nie znaczy to jednak, że nie warto rozważyć „doposażenia” pod jej kątem swojego centrum multimedialnego.
Zadbaj o widoczność
Jeśli zamierzamy oglądać mecz w szerszym gronie, koniecznie trzeba pomyśleć o zapewnieniu odpowiednio dobrej widoczności wszystkim oglądającym. Nikt nie chce wszak przegapić najważniejszego gola turnieju. Doskonałym rozwiązaniem będzie to odpowiedni uchwyt, umożliwiający nie tylko zamontowanie telewizora na ścianie, ale również wygodne, płynne i błyskawicznie regulowanie jego pozycji. Tak by wszyscy goście idealnie widzieli, co dzieje się na ekranie.
Godnym polecenia z tej kategorii będzie uchwyt HAMA FULLMOTION – idealnie płaski (co jest bardzo istotne, gdy telewizor pozostaje w standardowej pozycji „przy ścianie”), wyposażony w system bezstopniowej regulacji oraz cały zestaw przydatnych funkcji m.in. zwijarkę kabla, wbudowaną poziomicę, możliwość obrotu o 180 st. Wykonany z najwyższej jakości blachy stalowej uchwyt utrzyma telewizor o wadze nawet do 25 kilogramów.
Obraz jak żyleta
Większość kluczowych dla polskich kibiców meczów Euro 2016 będzie dostępna w publicznych, niekodowanych kanałach telewizyjnych. To o tyle dobra wiadomość, że zarówno Polsat, jak i TVP nadają sygnał w bardzo dobrej jakości HD. Sygnał taki odbierać można za pośrednictwem anten DVB-T, dlatego warto zadbać o to, by niezależnie od warunków (np. pogodowych) móc cieszyć się obraz najwyższej jakości. Innymi słowy, należy zaopatrzyć się w odpowiednio dobrą antenę. Np. antenę pokojową HAMA HD38, wyróżniającą się funkcją wzmocnienia sygnału o 38 dB oraz możliwością podłączenia adaptera 12 V-DC do zasilania prądem z samochodu, przyczepy kempingowej lub łodzi motorowej (to idealne rozwiązanie w przypadku transmisji w plenerze).
Wygodna obsługa
Niemniej ważny jest również komfort obsługi całego naszego zestawu telewizyjnego. Jeśli w jego skład wchodzi więcej niż jedno urządzenie (p. telewizor + dekoder + amplituner, może nam wkraść się tzw. pilotowy chaos. Czyli sytuacja, w której pod ręką mamy tyle pilotów, że zaczynamy zapominać, który do czego służy. Rozwiązaniem jest niedrogi i wygodny w obsłudze pilot uniwersalny, za pomocą którego możemy wygodnie sterować funkcjami nawet do ośmiu różnych sprzętów Przykładowy HAMA 8w1 obsługuje ponad 1000 różnych modeli najpopularniejszych marek.
Akcesoria dodatkowe
Na koniec warto wspomnieć o dwóch ostatnich, nieco nieoczywistych akcesoriach, jednym obowiązkowym i jednym opcjonalnym… ale bardzo przydatnym. Pierwszym będzie odpowiednia listwa zasilająca z wbudowanym zabezpieczeniem przed przepięciami w sieci dla naszego zestawu. Pamiętajmy, że przełom czerwca i lipca to w Polsce sezon burz, lepiej więc zadbać o zabezpieczenie naszego sprzętu przed skutkami uderzenia pioruna w sieci energetyczne.
Drugim sprzętem, o którym warto pomyśleć, są słuchawki, które pozwolą nam wygodnie cieszyć się meczem również w gwarnym, niekoniecznie zainteresowanym transmisją, towarzystwie lub na łonie rodziny. Idealnym rozwiązaniem będą tu telewizyjne słuchawki bezprzewodowe, o których przewód nikt się nie potknie – np. świetny model WHP 3001 firmy Thomson. Autotuning automatycznie wyszuka żądany kanał, a zasięg do 30m w pomieszczeniu /do 100m na wolnym powietrzu i regulacja głośności pozwoli całkowicie oddać się emocjom sportowym. Z kolei czas działania do 8 godzin zapewni delektowanie się nie tylko widowiskiem, ale również analizą dokonywaną przez komentatorów po zakończeniu meczu czy po prostu muzyką.
Zaopatrzeni w opisane powyżej urządzenia i akcesoria (albo przynajmniej w część z nich) możemy śmiało przystępować do dalszego śledzenia zmagań naszych piłkarzy na francuskich boiskach – mamy nadzieję, że dzięki naszym sugestiom będzie to nieco wygodniejsze i nic nie będzie przeszkadzało Wam w kibicowaniu i dopingowaniu biało-czerwonych.
Więcej na temat opisywanych produktów znaleźć można na stronie www.hama.pl.
Źródło: gammapr.pl
Technogadżet w liczbach