Tesla Cybertruck trafi do policji z Dubaju

W przyszłym roku flota aut policji z Dubaju wzbogaci się o kolejny nietypowy pojazd. Funkcjonariusze dostaną najnowszego elektryka Tesla Cybertruck, zaprezentowanego kilka dni temu.

Policja z Dubaju bez wątpienia wzbudza ogromną zazdrość służb mundurowych z innych krajów. Tamtejsi funkcjonariusze mają bowiem do dyspozycji radiowozy, będące marzeniem każdego kierowcy. W policyjnej flocie znajdują się bowiem Mercedesy, McLareny, Porsche, Aston Martiny, Lamborghini, a nawet Bugatti Veyron, które służą do patrolowania ulic. Już wkrótce dołączy do niej kolejne niezwykłe auto. Policja potwierdziła bowiem na swym oficjalnym Twitterze, że kolejnym pojazdem będzie Tesla Cybertruck.

To najnowsze dzieło firmy zarządzanej przez Elona Muska, które wygląda jakby żywcem przeniesiono je z filmu sci-fi. Według oficjalnego oświadczenia, pojazd trafi do policyjnej floty już w 2020 roku. Jest to spore zaskoczeniem, gdyż według Tesli produkcja tego elektrycznego auta ruszy dopiero pod koniec 2021 roku. Najwyraźniej jednak Musk zdecydował się wyprodukować kilka egzemplarzy nieco wcześniej, co z pewnością będzie świetną reklamą dla tego pojazdu. Dodam, że Tesla już zebrała na niego ponad 140 tys. zamówień, więc niewątpliwie wzbudza ogromne zainteresowanie.

Nie podano wprawdzie jaką wersję nowej Tesli zamówiła policja z Dubaju. Można jednak założyć, że jest to najmocniejszy i najdroższy wariant wyposażony w trzy silniki elektryczne. Ten model na jednym ładowaniu pokona dystans 800 km, zaś do pierwszej setki rozpędza się w czasie poniżej 3 sekund.

Tesla Cybertruck nie będzie jedynym pojazdem, o który niebawem wzbogaci się policyjna flota. Departament potwierdził również, że kupi Mercedesa AMG GT 63 S.

Tesla Cybertruck

Źródło

You may also like...