iPhone przeprowadzi analizę naszego moczu. Umożliwia to technologia firmy TestCard

Brytyjski startup TestCard zmienił smartfona Apple w narzędzie diagnostyczne. Dzięki specjalnej technologii, iPhone może poddać analizie nasz mocz.

Długa lista funkcji oferowanych przez współczesne urządzenia mobilne, może się niebawem powiększyć również o sprzęt medyczny. Już teraz pojawiają się bowiem akcesoria pozwalające badać oczy lub zmierzyć poziom cukru we krwi. A to wszystko odbywa się za pomocą smartfona. W przyszłości, urządzenia te mogą stać się również przenośnym laboratorium medycznym.

To wprawdzie daleka przyszłość, ale już teraz czynione są pierwsze kroki ku realizacji tej wizji. Jeden z nich wykonał brytyjski startup TestCard, który zmienił smartfona Apple w narzędzie do analizy moczu. Firma opracowała produkt, dzięki któremu iPhone może przeprowadzić analizę równie dobrze jak laboratorium w klinice. Do tego zadania służą specjalne paski, a także kamera oraz lampa błyskowa wbudowana w telefon.

Analizę moczu zazwyczaj wykonuje się po to, by określić jakie substancje chemiczne znajdują się w naszym organizmie. Służy więc nie tylko do wykrycia narkotyków, ale też może diagnozować określone schorzenia jak niewydolność nerek itp. TestCard twierdzi nawet, że jego paski mogą być używane do testowania płodności i mogą sugerować optymalizację owulacji.

TestCard są już dostępne na brytyjskim rynku, a niebawem pojawią się również w USA, gdzie będą oferowane w cenie 5 dolarów za trzy sztuki. Wprawdzie tego typu technologia nie zastąpi profesjonalnego lekarza, ale na pewno może być bardzo pomocna.

TestCard

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...