Najnowszy telewizor Samsunga szokuje gigantycznym rozmiarem

Samsung zaprezentował nową generację telewizora The Wall TV. Nowy model ma przekątną niemal 300-cali i wyświetla obraz o rozdzielczości 8K.

Sprzęt RTV rozwija się w coraz szybszym tempie i producenci wprowadzają na rynek modele wyposażone w coraz więcej nowych rozwiązań. O ile jeszcze do niedawna szczytem techniki była rozdzielczość 4K, to teraz wygląda na to, że niebawem trafi do lamusa wyparta przez sprzęt 8K.

Takie telewizory na razie są wprawdzie rzadkością, ale duże koncerny zapowiadają coraz więcej modeli oferujących taką jakość obrazu. Wśród nich jest również Samsung, który zapowiedział właśnie kolejną generację sprzętu o nazwie The Wall TV. Już poprzednia wersja robiła wrażenie swą 146-calową przekątną, ale nowa jest pod tym kątem jeszcze bardziej efektowna.

Nowy telewizor ma bowiem przekątną aż 292-cali, czyli około 760 cm i wyświetla obraz w rozdzielczości 8K. Oczywiście The Wall TV nie jest zwykłym telewizorem. To sprzęt modułowy, co oznacza że jego rozmiar użytkownik może dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Składa się z pozbawionych ramek modułów wykonanych w technologii MicroLED. Wystarczy podłączyć lub odłączyć niektóre moduły, by uzyskać odpowiednią przekątną.

Jeśli więc potrzebujemy czegoś mniejszego, to sprzęt można skonfigurować w taki sposób, by miał 73-cale i oferował rozdzielczość 2K. Natomiast wspomniane 292-cale to już największy rozmiar, który zapewnia rozdzielczość 8K.

Samsung zapewnia, że nowy sprzęt będzie dostępny w sprzedaży od lipca. Firma nie podała jednak ceny swego produktu, więc na razie trudno powiedzieć ile trzeba będzie zapłacić za tak duży ekran. Pamiętajmy jednak, że to sprzęt adresowany głównie dla dużych firm i przeznaczony do celów prezentacyjnych. Jego cena nie będzie więc na kieszeń przeciętnego fana filmów i seriali.

The Wall TVzok

Źródło: Samsung.com

You may also like...