Tinder Lite ułatwi randkowanie w krajach rozwijających się

Firma Match Group odpowiedzialna za najpopularniejszą aplikację randkową, zapowiedziała nową jej wersję Tinder Lite. Program skierowany jest na rynki rozwijające się i będzie zaprojektowany w taki sposób, by działał nawet na słabszych smartfonach.

Wiele popularnych serwisów internetowych posiada w swej ofercie także wersje Lite, specjalnie okrojone by zapewnić lepsze działanie także na słabszych smartfonach. Takie aplikacje nie tylko zajmują znacznie mniej miejsca, ale też mają uproszczony interfejs o mniejszej zawartości grafiki. Funkcjonują więc płynnie również na budżetowych urządzeniach.

Niebawem okrojoną wersję swej aplikacji, zaoferuje użytkownikom również Tinder. Jej właściciel firma Match Group poinformował właśnie, że w planach jest Tinder Lite. Dyrektor generalny Mandy Ginsberg nie ujawniła jednak żadnych dodatkowych szczegółów na ten temat. Nie wiemy więc kiedy aplikacja trafi do użytkowników oraz jakie zaoferuje im funkcje.

Możemy się jednak domyślać, że na pewno część funkcji dostępnych w pełnej wersji aplikacji, zostanie usunięta, by zmniejszyć jej wagę oraz ilość pobieranych danych. Prawdopodobnie głównym rynkiem dla nowej wersji aplikacji będzie Południowo-wschodnia Azja. Żyje tam mnóstwo ludzi, którzy korzystają z bardzo podstawowych modeli smartfonów i mają ograniczony dostęp do internetu mobilnego.

Taka aplikacja będzie więc dla nich niezwykle przydatna.

Tinder Lite

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...