Sportowa kamera DJI OSMO Action rzuca wyzwanie sprzętowi GoPro

Chińska firma DJI produkuje nie tylko drony, ale również kamery. Za kilka dni zaprezentuje nowy model DJI OSMO Action, a my już teraz poznaliśmy jego specyfikację techniczną.

Chińskie przedsiębiorstwo DJI znamy przede wszystkim z produkcji dronów, służących do mniej lub bardziej amatorskiego filmowania. Firma niedawno postanowiła jednak rozszerzyć swą ofertę o sportowe kamery, rzucając tym samym wyzwanie znanemu ich producentowi GoPro.

Jej najnowszym produktem jest DJI OSMO Action, którego prezentacja odbędzie się za kilka dni. Dzięki przeciekom już teraz udało nam się jednak poznać jej specyfikację techniczną, która przedstawia się bardzo obiecująco.

Z doniesień witryny Photo Rumors wynika, że kamera posiada 1/2.3″ 12 MP sensor Sony IMX377, połączony z procesorem obrazu Ambarella H2. Soczewka o kącie widzenia 145 stopni dysponuje przysłoną f/2.8, a prędkość migawki to 1/8000-120s. Kamera posiada także system stabilizacji obrazu, a rejestruje go w rozdzielczości 4K/60 kl./s, z 8-krotnym spowolnieniem, zaś przy 1080p ma on 120 kl./s. Do dyspozycji użytkownika jest również HDR i funkcja zdjęć poklatkowych.

Najciekawszym elementem wyposażenia kamery jest podwójny wyświetlacz LCD umieszczony z tyłu i z przodu. To idealne rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju vloggerów oraz osób zajmujących się streamingiem na żywo. Dodatkowy wyświetlacz ułatwi bowiem kadrowanie.

Naturalnie jak przystało na kamerę sportową, DJI OSMO Action ma wodoodporną obudowę, więc nie trzeba stosować dodatkowych obudów.

Oficjalna prezentacja sprzętu odbędzie się za kilka dni i wówczas poznamy jego cenę oraz datę premiery.

DJI OSMO Action
DJI OSMO Action

Źródło: Photorumors.com

You may also like...