Samsung opatentował smartfon z trzema wyświetlaczami

Samsung pokazał patent niezwykłego smartfona z trzema wyświetlaczami. Ułożone są jeden na drugim i rozsuwają się niczym wachlarz.

W ciągu ostatnich kilku lat, producenci smartfonów wyraźnie zaczęli powiększać rozmiary wyświetlaczy montowanych w swym sprzęcie. Niektórym nie wystarczają jednak osiągnięte już teraz wyniki i chcą mieć jeszcze większe panele. Stąd projekty składanych modeli takich jak Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X. To jednak wkrótce również może przestać wystarczać, dlatego już teraz pojawiają się pomysły na zapewnienie jeszcze większej powierzchni roboczej.

Dość niezwykłą koncepcję opracował Samsung, którą pokazała nam witryna LetsGoDigital. Koreański gigant opatentował bowiem smartfon wyposażony w trzy niezależne wyświetlacze. Konstrukcja składa się z trzech paneli umieszczonych jeden nad drugim, które rozsuwają się niczym wachlarz. Natomiast dolna obudowy jest okrągła, więc prawdopodobnie będzie to mocowanie dla wszystkich wyświetlaczy, umożliwiające ich rozkładanie.

Jakie korzyści mogłaby zapewnić taka konstrukcja? Samsung tego nie wyjaśnia, ale można się domyślać, że chodzi o wygodniejszą wielozadaniowość. Na każdym z wyświetlaczy użytkownik miałby otwartą inną aplikacje, a więc na jednym oglądałby film, na drugim pisał emaila, a trzeci prezentowałby aktualną prognozę pogody.

Oczywiście osobną kwestią pozostaje wygoda użytkowania takiego sprzętu, która raczej nie byłaby zbyt wysoka. Zapewne dlatego pomysł nigdy nie wyjdzie poza sferę patentu.

Samsung

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...