Lenovo opatentował nowy slider z okrągłą kamerą

Chińska firma Lenovo opatentowała dwa projekty smartfonów o konstrukcji slidera. Oba wyposażono w okrągły moduł tylnych kamer.

Kilkanaście lat temu, gdy jeszcze nikt nie myślał nawet o smartfonach, producenci telefonów komórkowych bardzo często wykorzystywali konstrukcję slidera. Pozwalało to montować w nich większe wyświetlacze bez zwiększania wymiarów całego sprzętu. Taką konstrukcję miały m.in., niektóre modele firmy Nokia, a także paru innych firm.

Można by sądzić, że w dobie smartfonów takiej konstrukcji nigdy już nie ujrzymy w sprzęcie mobilnym. Tymczasem życie po raz kolejny pokazało jednak, że jest pełne niespodzianek. Producenci smartfonów zaczynają bowiem coraz chętniej korzystać z takiego rozwiązania, które wykorzystują w celu ukrycia przednich kamer. W ten sposób nie muszą stosować notcha, ani dziurawić wyświetlacza.

Tego typu rozwiązanie jest już stosowane przez niektóre firmy takie jak Lenovo. Witryna Tiger Mobiles zaprezentowała właśnie dwa patenty chińskiego koncernu, które przedstawiają wzornictwo nowego sprzętu. Szkice pochodzą z CNIPA (Chiński Urząd Własności Intelektualnej) i widać na nich dwa urządzenia o bardzo podobnym wzornictwie. Różnią się natomiast aparatami fotograficznymi. W pierwszym modelu tylna jest podwójna, natomiast przednia pojedyncza. W drugim tylna kamera składa się już z trzech soczewek, zaś kamera do selfie posiada podwójny moduł.

Szkice pokazują również wyświetlacz rozciągający się na niemalże całą powierzchnię przedniego panelu i otoczony niezwykle wąskimi ramkami. Prawdopodobnie w wyświetlaczu znajdzie się również czytnik odcisków palców, gdyż nie widać go na tylnym panelu.

Nie w jakim modelu producent wykorzysta zaprezentowaną konstrukcję, ani też jaka będzie jego specyfikacja techniczna. Trudno więc powiedzieć, czy patent będzie wykorzystany w już istniejących liniach urządzeń, czy powstanie dla niego zupełnie nowa seria.

Lenovo

Lenovo

Źródło: Tigermobiles.com

You may also like...