Smartfony z klawiaturami wcale nie wymarły; Titan Slim jest tego przykładem

Firma Unihertz pokazała nowy smartfon z Androidem, wyposażony w fizyczną klawiaturę. Sprzęt nazywa się Titan Slim i można go zamówić na Kickstarterze w cenie 249 dolarów.

Ekrany dotykowe w nowoczesnych smartfonach są świetne do obsługi sprzętu, ale nie bardzo sprawdzają się do wprowadzania większej ilości tekstu. Wiele osób chciałoby w nich mieć fizyczną klawiaturę, która znacznie ułatwiłaby pisanie. Jednak odkąd BlackBerry znikło z rynku, takie telefony bardzo trudno kupić.

Nie oznacza to jednak, że są całkowicie niedostępne. Jedną z firm, która nadal produkuje tego typu sprzęt jest Unihertz i właśnie zaprezentowała najnowszy model o nazwie Titan Slim. Jest to następca wcześniejszego modelu TickTock i można go zamówić na Kicksterterze, gdzie producent zebrał już ponad 2 mln zł na rozpoczęcie seryjnej produkcji.

Jak na współczesne standardy sprzęt nie jest zbyt duży, gdyż jego wymiary wynoszą 146,85 x 67,5 x 12,75 mm i dysponuje 4,2″ ekranem o rozdzielczości HD. Pod nim natomiast producent zainstalował klawiaturę QWERTY, która oferuje kilka ciekawych funkcji. Umożliwia m.in., przewijanie ekranu poprzez przesuwanie kciukiem w górę lub w dół.

Smartfon nie jest również demonem prędkości, gdyż pod jego maską znajduje się procesor MediaTek Helio P70 z 6 GB RAM oraz 256 GB pamięci użytkowej. Tej ostatniej jednak nie rozszerzymy, gdyż producent nie przewidział slotu na kartę microSD. Wyposażono go także w baterię o pojemności 4100 mAh oraz złącze USB-C.

Do dyspozycji mamy również dwa aparaty: 48 MP oraz 8 MP. Znajdziemy w nim ponadto GPS oraz nadajnik podczerwieni, umożliwiający wykorzystanie telefonu jako pilota do telewizora. Sprzęt posiada też radio FM, obsługuje dwie karty nano SIM oraz ma wbudowany czytnik linii papilarnych chroniący go przed niepowołanym dostępem. Systemem operacyjnym jest natomiast Android 11.

Titan Slim do sprzedaży trafi we wrześniu, ale już teraz można go zamówić na stronie Kickstartera w cenie 249 dolarów.

Titan Slim

Źródło

You may also like...