TRACK1: elektryczna deskorolka na każdy teren

Na portalu Indiegogo pojawiła się zbiórka funduszy na bardzo ciekawy projekt. Jest nim gadżet o nazwie TRACK1, czyli elektryczna deskorolka zdolna do przemieszczania się w dosłownie każdym terenie.

Deskorolka jest bardzo popularnym gadżetem wśród młodzieży, jednak mają pewną dość istotną wadę. Niewielkie kółka umożliwiają poruszanie się wyłącznie po płaskim i najlepiej twardym terenie.

Oczywiście istnieją modele projektowane do jazdy o mniej równym podłożu, lecz tak czy inaczej jazda czymś takim w tradycyjny sposób jest bardzo trudna. Dlatego w ostatnich latach coraz większym powodzeniem cieszą się modele wyposażane w elektryczny napęd, który znacznie ułatwia jazdę.

Jednym z ciekawszych projektów takich desek jest TRACK1. To elektryczna deskorolka zaprojektowana specjalnie do jazdy w bardzo trudnym terenie. Ten pojazd znacznie różni się od typowych desek, gdyż ma zupełnie inną konstrukcję. Z tyłu znajduje się bowiem napęd gąsienicowy jak w skuterach śnieżnych, zaś z przodu dwa koła o grubym bieżniku, służące do kontrolowania kierunku jazdy. Taki napęd pozwala bez trudu jeździć po praktycznie dowolnym rodzaju terenu, takim jak śnieg, piasek, błoto, żwir itp. Dzięki mocnemu silnikowi bez wysiłku wjedziemy nawet na duże wzniesienia z maksymalną prędkością 32 km/h. Natomiast bateria o pojemności 18650 mAh, umożliwi przejechanie na jednym ładowaniu dystansu aż 19 km.

Wjedzie w każdy teren i nie męczy użytkownika

Deska została wykonana w włókna węglowego dla zmniejszenia masy i zapewnienia dużej wytrzymałości. Jej maksymalne obciążenie wynosi więc 110 kg, a dodatkowo wyposażono ją w światła LED, pozwalające jeździć po zmroku. Dla mniej wprawnych użytkowników, producent przygotował także specjalną kierownicę, którą można zamontować z przodu, a która ułatwia sterowanie. Pozostali mogą jeździć jak na typowej desce, pomijając brak konieczności odpychania się od ziemi nogą.

TRACK1 do sprzedaży trafi w listopadzie tego roku, jeśli konstruktorom uda się zebrać fundusze na rozpoczęcie produkcji. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż deskę wyceniono na 1995 dolarów. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na stronie Indiegogo.

elektryczna deskorolka

elektryczna deskorolka

Źródło: Indiegogo.com

You may also like...