Rośnie liczba spamerskich połączeń telefonicznych. W tym roku było ich 17,1 mld

Truecaller opublikowała na swym blogu coroczny raport dotyczący spamerskich połączeń telefonicznych. W tym roku ich liczba zwiększyła się aż o 300 procent.

Nikt nie lubi, gdy spokój zakłócają nam telemarketerzy, telefonujący o różnych porach i próbujący wciskać produkty, które nie są nam potrzebne. Niestety wygląda na to, że zjawisko z roku na rok się nasila i takich połączeń pojawia się coraz więcej. Potwierdza to najnowszy, roczny raport firmy Truecaller specjalizującej się w identyfikacji rozmówcy. Wynika z niego, że w tym roku liczba spamerskich połączeń telefonicznych wzrosła aż o 300 procent.

W raporcie możemy przeczytać o zmianie lidera w liczbie spamerskich połączeń. O ile w 2017 roku były to Indie, o tyle w tym roku na pierwsze miejsce wskoczyła Brazylia. Zanotowano tam aż 81 procentowy wzrost niechcianych telefonów. Warto też dodać, że przeciętny użytkownik smartfona z tego kraju, średnio odbiera miesięcznie 37,5 telefonów.

Co ciekawe, choć na całym świecie liczba takich połączeń znacznie się zwiększyła, to w Stanach Zjednoczonych zanotowano spory ich spadek. Jest to prawdopodobnie wynik działań podejmowanych przez tamtejszych operatorów, którzy coraz aktywniej walczą z podobnymi połączeniami. W 2017 roku USA znalazły się na drugim miejscu, ale już w nowym raporcie zajmują ósmą pozycję. Za to Amerykanie znajdują się na jednym z pierwszych miejsc pod względem strat spowodowanych przez telefoniczne oszustwa. W zeszłym roku aż 10 procent mieszkańców tego kraju straciło w ten sposób pieniądze. Łączna kwota strat wyniosła aż 8,9 mld dolarów, natomiast średnia wysokość strat na jedną osobę to aż 357 dolarów.

Dodam jeszcze, że Truecaller to usługa, którą wielu użytkowników smartfonów wykorzystuje do blokowania telefonicznego spamu. Firma ma ogromną bazę identyfikatorów rozmówców, co pozwala jej automatycznie blokować połączenia spamerskie. W 2018 roku aplikacja zablokowała ich na całym świecie aż 17,1 mld, natomiast łącznie zidentyfikowano 74,1 mld połączeń.

Truecaller

Źródło: Truecaller.com

You may also like...