PUBG Mobile podbija rynek smartfonów. Ma już 200 milionów graczy

Popularność gier Battle Royale rośnie w błyskawicznym tempie. Producenci PUBG Mobile pochwalili się właśnie, że ich tytuł ma już ponad 200 milionów graczy.

Nie będzie przesadzą jeśli napisze, że obecnie rynkiem gier mobilnych rządzi praktycznie jeden gatunek, mianowicie Battle Royale. Jego przedstawicieli pojawia się coraz więcej, ale dwiema najpopularniejszymi produkcjami tego gatunku są bez wątpienia Fortnite oraz PUBG Mobile.

Epic Games w zeszłym miesiącu pochwalił się, że liczba grających w jego strzelankę przekroczyła 200 mln osób. Twórcy wprawdzie nie sprecyzowali ile osób bawi się nią na poszczególnych platformach, ale można założyć, że spora część to użytkownicy smartfonów. Znacznie lepiej pod tym kątem wypada jednak jego największy rywal. PUBG Corp., pochwaliło się właśnie, że PUBG Mobile ma już ponad 200 mln użytkowników. To produkcja, w której setka graczy zrzucana jest na wielką wyspę, pełną kryjówek oraz najróżniejszego uzbrojenia. Zadaniem śmiałków jest zlikwidowanie wszystkich rywali, a bitwę wygrywa ten, kto jako ostatni pozostanie na mapie żywy.

Co ważne, podana liczba użytkowników nie uwzględnia rynku chińskiego, na którym tytuł jest również niezwykle popularny. A to oznacza, że rzeczywista liczba osób grających w sieciową strzelankę na smartfonach, może być znacznie wyższa niż w Fortnite. A jej wysoką popularność, potwierdza również, tytuł gry roku przyznany niedawno przez sklep Game Play Store.

PUBG Mobile

Źródło: Theverge.com

You may also like...