Twitter Lite – nowa wersja popularnego Twittera

Twitter uruchomił właśnie nową wersję swego portalu o nazwie Twitter Lite. Jest ona przeznaczona dla urządzeń mobilnych i skierowana przede wszystkim do użytkowników mieszkających w krajach rozwijających się.

W krajach rozwijających się, takich jak Indie, rozwój mobilnego internetu jest wciąż na bardzo wczesnym etapie i połączenia nie są zbyt szybkie, a dodatkowo ograniczają je często limity danych.Innymi słowy korzystanie z wielu stron, np. z portali społecznościwych, które wypełnione są masą tekstu, zdjęć oraz filmów, jest mocno uciążliwe. Facebook dostrzegł to jakiś czas temu, udostępniając Facebook Lite, aplikację zapewniającą dostęp do okrojonej wersji serwisu, a podobny ruch planuje Google przygotowując YouTube Go.

Teraz na taki krok zdecydował się również Twitter. Popularna platforma mikroblogowa udostępniła Twitter Lite, czyli okrojoną wersję swej strony. Nowa witryna ładuje się o 30% szybciej, bez ograniczania kluczowych jej funkcji. Dzięki optymalizacji udało się ograniczyć ilość danych o 40%, a jeśli wybierzemy opcję Data Saver, wówczas wartość ta wzrośnie do 70%.

Twitter Lite potrafi działać nawet w trybie offline, jeśli nasz mobilny internet jest bardzo wolny. Więcej informacji o nowej, lżejszej wersji serwisu społecznościowego znajdziecie na jego oficjalnym blogu.

Źródło: Blog.twitter.com

You may also like...