Huawei Honor 6C oficjalnie w Europie

Kilka dni temu pisałem, że na europejskim rynku można już zamawiać w przedsprzedaży Honor Pro 8, najnowszego flagowca firmy Huawei. Teraz dołącza do niego kolejny produkt tego koncernu, mianowicie Honor 6C.

Honor 6C w przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej modelu Honor Pro 8 jest urządzeniem niskobudżetowym, skierowanym do mniej wymagającego użytkownika, który nie potrzebuje dużych ekranów o ultra wysokiej rozdzielczości, mocnych procesorów i dużych sensorów kamer.Smartfon posiada bowiem 5″ ekran o rozdzielczości 720p, chroniony zakrzywionym szkłem 2.5D. Pod maską umieszczono procesor Qualcomm Snapdragon 435 z 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej, którą rozszerzymy dzięki slotowi na kartę pamięci microSD. Dodam, że jest to slot hybrydowy i może też obsługiwać drugą kartę SIM. Niestety robi to naprzemiennie, więc jeśli chcemy skorzystać z drugiego numeru telefonu, to nie użyjemy karty pamięci.

Honor 6C ma również 13 Mpix tylny aparat z przesłoną f/2.2 nagrywający wideo w 1080p, a także przednią kamerę 5 Mpix f/2,2, przeznaczoną do selfie. W urządzeniu jest także czytnik odcisków palców zlokalizowany na tylnym panelu, a systemem operacyjnym jest Android 6.0 Marshmallow z nakładką EMUI 4.1. Energii do działania dostarcza natomiast bateria 4100 mAh.

Huawei Honor 6C pojawi się w europejskich sklepach jeszcze w tym miesiącu i będzie kosztował 229 euro.

Źródło: Android.hdblog.it

You may also like...