Uber wprowadza abonament na przejazdy. Gwarantuje stałe ceny kursów

W kilku amerykańskich miastach Uber wprowadził nową usługę o nazwie Ride Pass. Jest to abonament zapewniający stałe ceny przejazdów, bez względu na okoliczności.

Osoby korzystające z Ubera doskonale wiedzą, że ceny przejazdów nie są wbrew pozorom stałe. Zmieniają się w zależności od różnych okoliczności np., pory dnia, odległości itp. W wówczas klient może zapłacić za przejazd znacznie więcej niż dotychczas. Nie jest to zbyt wygodne, ponieważ zmusza użytkowników do planowania przejazdów w taki sposób, by załapać się na niższe stawki.

Firma postanowiła więc wyciągnąć do swych stałych klientów pomocną dłoń, umożliwiając im zagwarantowanie sobie stałych stawek na przejazdy. Uruchomiła więc usługę o nazwie Ride Pass, która im to zapewnia. Usługa ruszyła na razie w pięciu amerykańskich miastach. W Austin, Orlando, Denver i Miami kosztuje 14,99 dolarów, natomiast w Los Angeles wyceniono ją na 24,99 dolarów miesięcznie.

Opłacając subskrypcję, użytkownik gwarantuje sobie stałą cenę na przejazdy, bez żadnych ograniczeń liczby kursów. Dzięki temu nie będą go dotyczyć podwyżki cen związane z różnego rodzaju okolicznościami. Przewoźnik twierdzi, że kupując taki abonament, można zaoszczędzić w ten sposób około 15 procent miesięcznych wydatków ponoszonych na korzystanie z Ubera. Kierowcy nie muszą też obawiać się zmniejszonych zysków z tego tytułu. Firma zapewnia bowiem, że różnicę w cenie bierze na siebie, więc jej pracownicy zarobią tyle samo co dotychczas.

Póki co Ride Pass, działa tylko w kilku miastach, jednakże z czasem dostępność usługi powinna rozszerzyć się na kolejne metropolie.

Ride Pass

Źródło: Uber.com

You may also like...