uGo Mistral 2.0 – niewielki dron dla początkujących

Firma uGo zaprezentowała nowy dron dla początkujących pilotów. Mistral 2.0 to lekka konstrukcja o rozbudowanych możliwościach i przystępnej cenie.

Drony to wciąż jedne z najpopularniejszych gadżetów dostępnych na rynku. Te małe urządzenia są uwielbiane zarówno przez młodszych użytkowników, uprawniających akrobacje powietrzne, jak i starszych. Ci ostatni wykorzystują bardziej zaawansowane modele wyposażone w kamerę wideo oraz większe możliwości w zakresie pilotażu.

Problem w tym, że bardziej funkcjonalne urządzenia sporo kosztują, ale czasem można znaleźć model dostępny w bardziej przystępnej cenie. Taki też jest dron uGo Mistral 2.0, który wszedł właśnie na polski rynek.

Urządzenie rozwija maksymalną prędkość 18 km/h, zaś jego 1000 mAh bateria wystarcza na 15 minut lotu. Użytkownikom spodoba się funkcja utrzymywania stałej wysokości lotu, co pozwala skupić się na manewrowaniu w poziomie. To przydatne rozwiązanie, szczególnie dla początkujących operatorów drona.

Z kolei osoby dopiero zaczynające swą przygodę z takimi gadżetami, docenią wzmocnioną konstrukcję. Dzięki temu nawet przypadkowe spotkanie z przeszkodą nie będzie oznaczało konieczności zakupu nowego sprzętu.

Producent zadbał też o wygodę sterowania, przygotowując w tym celu specjalną aplikację mobilną. Umożliwia wykorzystanie kamery urządzenia do różnych zadań. Jednym z nich jest tryb FPV, pozwalający na żywo widzieć obraz rejestrowany przez kamerę. To niezbędne rozwiązanie przy wyścigach dronów. Mistral 2.0 nagrywa wideo także bezpośrednio do pamięci sparowanego z nim telefonu. Urządzeniu można też wyznaczyć kurs po określonej ścieżce lotu. Do sterowania dronem producent zaprojektował specjalny kontroler, do którego możemy podpiąć telefon.

Za uGo Mistral 2.0 trzeba zapłacić 249 zł.

Mistral 2.0

Mistral 2.0

Mistral 2.0

Źródło: Entrymedia

You may also like...