Nietypowe wyposażenie nowej karty graficznej firmy INNO3D

Wyświetlacz w karcie graficznej wydaje się być zbędnym elementem. A jednak ma go na wyposażeniu karta INNO3D: RTX 2070 iChill X3 Jekyll, którą w polskich sklepach dostaniemy w cenie około 2800 zł.

Tuning komputerowy to branża, która rozwija się w bardzo szybkim tempie, zaś producenci wciąż oferują nowe gadżety upiększające naszego peceta. Niektórzy czasem potrafią jednak popadać w skrajność opracowując rozwiązania, których przydatność może być dyskusyjna.

Na polskim rynku pojawiła się bowiem nowa karta graficzna INNO3D: RTX 2070 iChill X3 Jekyll, która ma wbudowany wyświetlacz LCD. Prezentuje on podstawowe informacje o parametrach pracy karty. Są to m.in., taktowanie układu graficznego, częstotliwość pracy pamięci, pobór mocy oraz prędkość obrotów wentylatorów. W zamkniętej obudowie jest to raczej mało przydatne rozwiązanie, gdyż podobne informacje uzyskamy za pomocą odpowiedniego oprogramowania.

Karta posiada także bardzo wydajny układ chłodzenia. Producent zastosował system składający się z dużego radiatora, wewnątrz którego znajduje się aż sześć heat-pipe’ów. Ciepło przekazywane jest z GPU wprost w każdą część radiatora, składającego się łącznie ze 140 cienkich blaszek aluminiowych. Następnie wywiewane jest przez trzy duże wentylatory.

Wbudowany wyświetlacz pokaże parametry pracy

Dwa z nich zaprojektowano tak, by pracowały cicho i wydajnie, natomiast trzeci ma przede wszystkim zmaksymalizować przepływ powietrza. Gdy potrzeba wydajności – pracują wszystkie trzy. Kiedy nie wykonujemy wymagających zadań, obracają się jedynie dwa pierwsze, dzięki czemu karta wydaje jedynie delikatny, stłumiony szum. Chłodzenie zostało spięte z systemem AI Temperature, automatycznie regulującym ustawienia i prędkość obrotową wentylatorów.

Karta korzysta przy tym z wszystkich udogodnień i nowoczesnych technologii, które pojawiły się wraz z generacją GPU NVIDIA Turing. To oznacza pełną obsługę ray tracingu i DLSS, a przy tym bardzo wydajną pracę w grach i aplikacjach nawet w wysokich rozdzielczościach.

Nową kartę graficzną dostaniecie w polskich sklepach w cenie 2815 zł.

Specyfikacja:

Taktowanie rdzenia boost [MHz]: 1815
Złącza video: HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4, USB C Visual Link
Ilość pamięci RAM: 8GB
Rodzaj pamięci RAM: GDDR6
Przepustowość pamięci: 14 Gbps
CUDA: 2304
Rekomendowana moc zasilacza: 600 W
Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
Długość karty [mm]: 300 mm

RTX 2070 iChill X3 Jekyll

RTX 2070 iChill X3 Jekyll

RTX 2070 iChill X3 Jekyll

RTX 2070 iChill X3 Jekyll

Źródło: Entrymedia

You may also like...