Ulefone Armor 9: pancerny smartfon z kamerą termowizyjną

Na Kickstarterze pojawił się właśnie pancerny smartfon Ulefone Armor 9. Sprzęt posiada wbudowaną kamerę termowizyjną, a można go kupić w cenie 429 dolarów.

Chińska firma Ulefone to jeden z najbardziej znanych producentów smartfonów, projektowanych do pracy w bardzo trudnych warunkach. Każdy jego model jest niezwykle wytrzymały i niestraszna mu nie tylko woda, ale również wstrząsy oraz upadki z dużych wysokości.

Najnowszym modelem chińskiego producenta jest Ulefone Armor 9, który właśnie pojawił się na Kickstarterze, gdzie dostaniemy go w cenie 429 dolarów. Nie jest to jednak zwykły pancerny smartfon, których na rynku jest całkiem sporo. Jest to bowiem sprzęt z Androidem 10, wyposażony w kamerę termowizyjną FLIR, potrafiącą mierzyć temperaturę przedmiotów.

Potrójny aparat tylny dysponuje głównym sensorem Samsung GW1 64 MP, który potrafi wykonać bardzo szczegółowe zdjęcia nawet przy słabym świetle. Natomiast przednia 8 MP kamera nie tylko umożliwia zrobienie selfie i przeprowadzenie wideorozmowy, ale też odblokuje nam telefon.

Ulefone Armor 9

Pod maską pracuje natomiast mocny procesor MediaTek Helio P90. Połączono go tutaj z 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej, którą rozszerzymy kartą microSD o kolejne 128 GB. Wyświetlacz w tym modelu ma 6,5″ i rozdzielczość Full HD+. A dodatkowo możemy korzystać z układu NFC do mobilnych płatności oraz 4G VoLTE. Na wyposażeniu są także cztery systemy nawigacji oraz bateria o imponującej pojemności 6600 mAh, która wystarczy na kilka dni działania.

Ulefone Armor 9

Jeśli chcielibyście kupić Ulefone Armor 9, to znajdziecie go na stronie Kickstartera. Za 430 dolarów dostaniemy sam smartfon, ale możemy zdecydować się także na zestaw z dodatkowymi akcesoriami. Do wyboru są m.in., obrotowy klips oraz karabińczyk, a także ochronne etui z endoskopem.

Ulefone Armor 9

Wprawdzie kamera termowizyjna nie jest gadżetem, który przyda się na co dzień. Ale też nie jest to sprzęt dla zwykłego użytkownika. Na pewno docenią ją budowlańcy, którzy dzięki niej sprawdzą np., skuteczność izolacji termicznej budowanego właśnie domu.

Źródło

You may also like...