Xiaomi oferuje nowy tablet do rysowania dla dzieci

W należącym do Xiaomi sklepie Youpin Store pojawił się nowy tablet do rysowania dla dzieci. Produkt nazywa się Xiaoxun i posiada 16″ ekran LCD, a kosztuje 28 dolarów.

Xiaomi oprócz produkcji elektronicznych gadżetów, posiada również własną platformę crowfundingową o nazwie Xiaomi Youpin. Zbierane są tam fundusze na produkcję różnego rodzaju elektroniki użytkowej, zaś kolejnym umieszczonym tam produktem jest Xiaoxun.

Jest to tablet do rysowania, zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach. Nie jest to jednak sprzęt taki jak iPad, więc nie obejrzymy na nim żadnego filmu, ani nie zagramy w żadne gry. To urządzenie stworzone wyłącznie do rysowania oraz szkicowania, wyposażone w 16-calowy ekran LCD wyświetlający trzy kolory.

tablet do rysowania

Xiaoxun posiada wykonany ze stali rysik, który jest namagnesowany, więc przyczepia się go do krawędzi tabletu co zapobiega jego zgubieniu. Tablet rozpoznaje ponadto poziom nacisku, dzięki czemu grubość rysowanej linii zależy od tego, z jakąś siłą przyciśniemy rysik do ekranu. Wyposażono go także w specjalny przycisk, pozwalający błyskawicznie wymazać wszystko co narysowaliśmy na ekranie. Oczywiście przycisk ma blokadę, aby przypadkiem nie usunąć naszego dzieła.

tablet do rysowania

Obudowę sprzętu wykonano z poliwęglanu, a więc jest całkiem wytrzymała, natomiast za zasilanie odpowiada bateria CR2025, która powinna wystarczyć na dwa lata działania. Tablet możemy dostać w kolorze niebieskim lub różowym, a wyceniono go na 28 dolarów.

Źródło

You may also like...