Usprawniony S-Pen dla Galaxy Note 7

Znamy już mniej więcej specyfikację techniczną Galaxy Note 7, jednak dotychczas pojawiające się przecieki nie poruszały kwestii rysika S-Pen, którego Samsung z pewnością także usprawni. Najnowsze wieści rzucają nieco światła na planowane zmiany.

To co odróżnia smartfony z rodziny Galaxy S od produktów z serii Galaxy Note to oczywiście rysik o nazwie S-Pen, który w biznesowym smartfonie znacznie ułatwia pracę oraz korzystanie z wszelkiego rodzaju aplikacji, przydatnych do prowadzenia firmy.Dotychczas niewiele mówiło się na temat ewentualnych zmian, jakie piórko S-Pen czekają w nadchodzącym Galaxy Note 7, ale teraz nieco światła na tę kwestię rzuciła nam witryna iGyaan.in. Weszła w posiadanie wewnętrznej notatki, z której wynika, że nowa wersja rysika otrzyma poprawioną technologię Bluetooth LE, co znacznie zwiększy dokładność wykrywania jego pozycji, a także pozwoli używać go znacznie dłużej na jednym ładowaniu.

Usprawniona zostanie także funkcja Air Command, a dodatkowo rysik będzie współpracował m.in. ze słownikiem, umożliwiając szybkie tłumaczenie słów z jednego języka na drugi, jak również konwersję tekstu na mowę. Źródło sugeruje również, że sam rysik zostanie nieco przeprojektowany, a zmiany mogą dotyczyć znajdującego się w nim przycisku.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też nieco na temat funkcjonowania skanera tęczówki, który znajdzie się na wyposażeniu Galaxy Note 7. Skaner ma blokować dostęp do aplikacji, plików, folderów oraz dokumentów, co powinno nieco podnieść poziom bezpieczeństwa danych przechowywanych w pamięci smartfona.

Źródło: iGyaan.inYou may also like...