Uszkodzone iPhone’y w programie wymiany Apple

Apple od kilku lat oferuje swym klientom możliwość wymiany smartfonów na nowe modele i przyjmowanie w rozliczeniu starszych urządzeń. Dotychczas musiały być jednak sprawne i w miarę dobrym stanie, ale już wkrótce, program został właśnie rozszerzony również na urządzenia zepsute.

Kupno nowego smartfona zawsze wiąże się z koniecznością pozbycia się obecnie używanego sprzętu. Można go oczywiście sprzedać, wystawiając np. na Allegro, ale w przypadku iPhone’ów można też skorzystać z programu wymiany urządzeń na nowe. Klient chcący kupić nowego smartfona, zostawia firmie dotychczas używany sprzęt i w zamian może liczyć na spory rabat.
Dotychczas używane iPhone’y musiały być jednak w pełni sprawne i nie mogły mieć żadnych uszkodzeń, np. pękniętego ekranu. Firma dokonała jednak zmiany tej polityki, rozszerzając ją również o urządzenia uszkodzone. Apple będzie przyjmować iPhone’y 5s, 6 oraz 6s Plus, oferując odpowiednio 50, 200 oraz 250 dolarów.

Naturalnie zniszczenia nie mogą być całkowite i muszą wynikać z normalnego użytkowania sprzętu, a nie np. z ekstremalnego testu wytrzymałości sprzętu, tak jak egzemplarz widoczny na poniższym zdjęciu.

Źródło: Engadget.com

You may also like...