Użytkownicy Galaxy Watch mogą zastąpić Bixby Asystentem Google

Użytkownicy Samsunga Galaxy Watch mogą teraz zastąpić asystenta Bixby bardziej funkcjonalnym Asystentem Google. Umożliwia to aplikacja GAssist.net.

Smartwatche z rodziny Galaxy Watch mają fabrycznie dostęp cyfrowego pomocnika, który ułatwia korzystanie ze sprzętu. Samsung zapewnił użytkownikom tego sprzętu możliwość korzystania z własnego asystenta Bixby. Nie da się jednak ukryć, że wirtualny pomocnik koreańskiego koncernu nie jest szczególnie użyteczny. Na tle konkurencji wypada nieco słabo, więc użytkownicy sprzętu Samsunga rzadko z niego korzystają.

Na szczęście pojawiła się możliwość zastąpienia go czymś bardziej użytecznym jak Asystent Google. Standardowo Google Assistant nie jest dostępny na platformę Tizen, ale pojawiła się aplikacja, która pozwala z niego korzystać.

Program nazywa się GAssist.net i aby skorzystać z nowego asystenta, musimy najpierw odwiedzić Galaxy Store, by załadować aplikację na nasz zegarek. Następnie powinniśmy udać się do Google Play Store w celu zainstalowania aplikacji na smartfonie. Niestety instalacja nie jest tak prostym procesem jak w przypadku innych aplikacji. Wymaga wykonania kilku dodatkowych czynności, a na poniższym wideo macie dokładną instrukcję co należy zrobić.

Gdy już wykonamy wszystko co trzeba, aktywacja asystenta następuje po wypowiedzeniu określonego słowa. Niestety jego funkcjonalność w przypadku Galaxy Watch jest nieco ograniczona. Nie możemy bowiem kontrolować za jego pośrednictwem samego zegarka. Da się natomiast sterować nim inteligentnymi urządzeniami domowymi, a także otrzymać prognozę pogody.

Galaxy Watch

Źródło: Play.google.com

You may also like...