Vivo Xplay7 pierwszym smartfonem z 10 GB RAM

Producenci smartfonów rozpoczynają nowy wyścig, dotyczący ilości pamięci operacyjnej. Jej ilość rośnie z roku na rok i wkrótce doczekamy się pierwszego modelu z 10 GB RAM. Będzie nim Vivo Xplay7.

Jeszcze kilka lat temu większość smartfonów posiadała 1 GB RAM i to w zupełności wystarczało do normalnej pracy. Zaczęły jednak pojawiać się coraz bardziej zaawansowane aplikacje mobilne, które do płynnego działania wymagały więcej pamięci. Nadeszła też wielozadaniowość, co wymusiło kolejne podniesienie ilości RAM’u.

Obecnie standardem we flagowych modelach stało się praktycznie 6 GB RAM, a niektóre modele jak Razer Phone czy OnePlus 5T, posiadają już 8 GB. W tym roku doczekamy się jednak pierwszego modelu wyposażonego w aż 10 GB RAM, a będzie nim Vivo Xplay7.

Vivo w ostatnich dniach pokazało, że chce w tym roku dominować na rynku urządzeń przenośnych. Na CES 2018 zaprezentowała pierwszy smartfon z ekranowym czytnikiem odcisków palców, a teraz chce wprowadzić do sprzedaży nowego flagowca o bardzo wyśrubowanych parametrach.

Sprzęt posiadać będzie wyświetlacz 4K, który zajmować ma aż 92,9% powierzchni przedniego panelu. Jego sercem będzie najnowszy Snapdragon 845, a oprócz 10 GB RAM, dostanie także 256 lub 512 GB pamięci użytkowej, przeznaczonej na aplikacje mobilne.

Producent planuje ponadto wyposażenie go w podwójną kamerę 4K z 4-krotnym bezstratnym zoomem, jak również gniazdo słuchawkowe. Poza ekranowym czytnikiem, Vivo Xplay7 dostanie także technologię odblokowania twarzą FaceUnlock 2.0 dla podniesienia bezpieczeństwa.

Nowy smartfon nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, ani też ceny, więc trudno powiedzieć kiedy będzie go można kupić.

Vivo Xplay7

Źródło: Weibo.com

You may also like...