Volvo stawia na współpracę z Androidem

Już wkrótce posiadacze aut Volvo, będą mogli w pełni korzystać z popularnych aplikacji stworzonych dla Androida. Szwedzka marka chce bowiem wyposażyć przyszłe modele w Google Assistant, Google Maps oraz wiele innych programów.

Od niedawna samochodowe zestawy inforozrywki zaczynają coraz lepiej współpracować ze smartfonami. Oferują bowiem możliwość obsługi aplikacji na ekranie wbudowanym w deskę rozdzielczą. Volvo chce tę współpracę jeszcze bardziej zacieśnić i planuje zintegrować swe pojazdy z aplikacjami dla Androida.

Dzięki współpracy z koncernem Google, posiadacze przyszłych modeli aut szwedzkiej marki, będą mogli w zupełnie nowy sposób korzystać z aplikacji dostępnych na urządzenia mobilne. Na przykład system nawigacji zostanie zintegrowany z usługą Google Maps. Będzie dostarczał w czasie rzeczywistym aktualizacje map oraz informacje o korkach, sugerując zmianę trasy pozwalającą je ominąć. Pojawi się także Google Assistant, który pełnić ma funkcję wirtualnego pomocnika. Przy pomocy komend głosowych, użytkownik będzie mógł nie tylko kontrolować odtwarzanie muzyki, ale też wysyłać wiadomości tekstowe. W przyszłości zyska też możliwość kontrolowania innych funkcji auta, np. temperatury klimatyzacji.

Wszystkie te aplikacje trafią do nowej generacji samochodowego systemu inforozrywki o nazwie Sensus, oferując użytkownikowi również dostęp do sklepu Google Play Store. Otworzy to furtkę do tysięcy innych aplikacji projektowanych pod kątem używania w samochodzie.

Sensus zostanie zaprezentowany w tym tygodniu, podczas konferencji Google I/O 2018. Będzie to jednak tylko prezentacja możliwości nowego systemu, gdyż wejdzie on do użytku dopiero za jakiś czas. Modele Volvo wyposażone w systemy inforozrywki z Androidem, pojawią się najwcześniej za kilka lat.

Volvo

Volvo

Źródło: Slashgear.com

You may also like...