Kamera Essential Phone wreszcie działa płynnie

Firma Essential wypuściła najnowszą aktualizację do swego smartfona Essential Phone, która usprawnia działanie aplikacji sterującej kamerą. Dzięki temu działa ona znacznie szybciej, oferując wreszcie funkcjonalność na odpowiednim poziomie.

Wprowadzony w zeszłym roku do sprzedaży Essential Phone, nie wzbudził dużego zainteresowania. Sprzęt sprzedany w zaledwie 150 tys. egzemplarzy był bowiem nie tylko zbyt drogi, ale też mocno niedopracowany.

Wprawdzie producentowi udało się wyeliminować sporą część problemów, to największą wadą wzbudzającą masę krytyki była wolna praca aparatu. Aplikacja obsługująca ten element działała przeraźliwie wolno, co utrudniało robienie zdjęć oraz zniechęcało do korzystania z telefonu. Na szczęście właśnie wyszła aktualizacja, która ten problem rozwiązuje. Producent potwierdził na Twittterze, że obecnie zdjęcia we wszystkich dostępnych trybach wykonywane są znacznie szybciej. Dotyczy to także trybu zdjęć seryjnych.

Należy nadmienić, że nie jest to pierwsza aktualizacja usprawniająca działanie aplikacji kamery. Producenci smartfona zajmują się tym już od kilku miesięcy. Dotychczas udało im się wprowadzić tryb portretowy, zredukować kompresję zdjęć, dodać tryb Auto-HDR, usprawnić rendering sceny oraz przestrzenny dźwięk w 360 stopniach. Najnowsza aktualizacja skupia się jednak na przyspieszeniu działania tego narzędzia.

Poprawka wprawdzie zauważalnie zwiększa prędkość działania kamery, ale nadal aplikacja jest wolniejsza od chociażby tego co oferuje Google Camera. Konstruktorzy smartfona mają więc przed sobą jeszcze sporo pracy, by dorównać najlepszym.

Essential Phone

Źródło: Twitter.com

You may also like...