Przyszłoroczny iPhone z potrójną kamerą

Apple stara się dogonić rywali pod kątem rozwiązań instalowanych w ich smartfonach. Niedawno firma udostępniła bezprzewodowe ładowanie, a teraz mówi się, że przyszłoroczny iPhone dostanie także potrójną kamerę.

Smartfony Apple od lat były technologicznie opóźnione w stosunku do rywali. Rozwiązania, które konkurencja miała już od dawna, iPhone dopiero otrzymywał lub miał otrzymać. W ostatnich latach amerykańskiej firmie udało się nieco nadgonić to opóźnienie, oferując m.in., bezprzewodowe ładowanie oraz podwójne kamery. A teraz koncern planuje zainstalować w swych telefonach potrójną kamerę.

Sugeruje to w najnowszym raporcie analityk Jeff Pu z Yuanta Securities. Zdaniem specjalisty, taka kamera pojawi się w przyszłorocznych modelach smartfonów amerykańskiej firmy. Oczywiście ekspert nie ujawnia żadnych szczegółów technicznych, gdyż jedynie prognozuje taki krok Apple. Nie wiadomo więc w jaki sposób kamery zostaną rozmieszczone oraz jakie będą mieć parametry techniczne. Sugeruje się jednak, że taka zmiana pozwoli po raz pierwszy zaoferować użytkownikom iPhone’a 3-krotny zoom optyczny.

Dodam, że Huawei P20 jest pierwszym smartfonem wyposażonym w potrójną kamerę. Dzięki temu jest w stanie wykonywać zdjęcia o rozdzielczości aż 40 MP. Oczywiście megapiksele to nie wszystko, ale pozwala to uchwycić większą ilość szczegółów, co podnosi jakość wykonywanego zdjęcia.

iPhone

Źródło: Taipeitimes.com

You may also like...