W kultowe Diablo zagramy z poziomu przeglądarki

Dzięki programistom z Rivsoft, możemy zagrać w kultową grę Diablo w nowy sposób. Wystarczy posiadać internetową przeglądarkę i już można rozpocząć zabawę.

Diablo to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych produkcji w historii gier komputerowych. Stworzony przez Blizzarda tytuł który w 1996 roku pojawił się na rynku, stał się podwaliną nie tylko dla całej serii gier, ale też dla wielu innych tytułów wykorzystujących podobną mechanikę.

Blizzard wprawdzie dawno porzucił swe popularne dzieło, ale programiści z Devilution przejęli na siebie ten obowiązek, dając mu drugie życie. Dzięki projektowi realizowanemu na GitHub zapewniono lepsze wsparcie gry w postaci łatek oraz modyfikacji, a jedna z nich prezentuje się szczególnie ciekawie.

Zespół Rivsoft stworzył bowiem moda, który umożliwia zabawę za pomocą internetowej przeglądarki. Nie jest to bynajmniej piractwo, gdyż mówimy tu jedynie o modyfikacji wymagającej oryginalnej wersji gry lub darmowej wersji shareware. Jeśli więc posiadanie własny egzemplarz znanej produkcji, to wystarczy zajrzeć na stronę Rivsoft, gdzie znajdziecie instrukcję pozwalającą wykorzystać moda.

Diablo

Źródło: Diablo.rivsoft.net

You may also like...