Wadliwy system opóźnił walentynkowe życzenia o wiele miesięcy

Czterech amerykańskich operatorów zaskoczyło swych klientów, dostarczając walentynkowe życzenia od ich partnerów. Problem z tym, że zrobili to dopiero teraz, a więc w niemal dziewięć miesięcy po święcie zakochanych.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że listy wysyłane pocztą tradycyjną potrafią przychodzić dopiero po wielu latach od ich wysłania. Można by sądzić, że cyfrowa komunikacja nie ma takich problemów. Życie jednak po raz kolejny pokazuje, że potrafi nas mocno zaskoczyć.

Czterech dużych amerykańskich operatorów, w tym tygodniu zaskoczyło wszystkich swych abonentów dostarczając im w środku nocy wiadomości tekstowe. Zaskoczenie zrobiło się znacznie większe, gdy okazało się, że są to walentynkowe życzenia wysłane 14 lutego. Firmy szybko zareagowały na całą sprawę i wystosowały przeprosiny do swych klientów. Wyjaśniły, że powodem tej wpadki był błąd systemu związany z jego aktualizacją. Problem dotknął niemal 170 tys. wiadomości wysłanych w tym konkretnym dniu, które na wiele miesięcy utknęły w systemie i dotarły do adresatów dopiero teraz.

Zdarzenie to nie tylko jest zaskakujące, ale mogło też narobić niemałego zamieszania. Część osób mogła przecież dostać życzenia od osoby, z którą już dawno się rozstała lub która zmarła parę miesięcy temu.

Operatorzy powinni więc bardziej skupić się na pracy swych systemów, by w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji.

walentynkowe życzenia

Źródło

You may also like...