Walmart zamieni sprzątaczki na autonomiczne roboty. Maszyny zajmą się myciem podłóg

Walmart wprowadza automatyzacje do swych sklepów. Od przyszłego roku myciem podłóg w sklepach amerykańskiej sieci, zajmą się autonomiczne roboty, opracowane przez inżynierów firmy Brain Corporation.

Nowoczesna technologia bywa bez wątpienia przydatna, ułatwiając nam życie na wielu różnych polach. Niestety może równocześnie stanowić zagrożenie dla miejsc pracy przedstawicieli wielu zawodów. Szczególnie jeśli chodzi o różnego rodzaju maszyny, wyposażone w pełną autonomię.

Takie właśnie maszyny już od przyszłego roku zajmą się zmywaniem podłóg w sklepach sieci Walmart. Amerykański gigant poinformował właśnie, że nawiązał współpracę z firmą Brain Corporation, której maszyny o nazwie Auto-C, zajmą się utrzymaniem czystości w placówkach handlowych. Od przyszłego roku w sklepach sieci pracować będzie 360 takich zmechanizowanych sprzątaczek.

Auto-C wyposażony jest w system BrainOS oraz szereg sensorów skanujących otoczenie w poszukiwaniu przeszkód takich jak ludzie. Może to oznaczać, że maszyny będą pracować również w godzinach otwarcia sklepów. Dzięki sztucznej inteligencji, informacje docierające z czujników będą analizowane, zaś praca robota odpowiednio się do nich dostosuje. Przedstawiciel Brain Corporation zapewnia, że maszyny oferują najwyższy w tej branży poziom bezpieczeństwa oraz wydajności pracy. Nie powinny więc stanowić zagrożenia dla klientów.

Wkrótce przekonamy się na ile prawdziwe są to zapewnienia. W przeszłości zdarzało się bowiem, że takie autonomiczne roboty powodowały problemy. Parę lat temu jedna z maszyn strażniczych wpadła na człowieka, powodując u niego obrażenia.

autonomiczne roboty

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...