Waze dla iOS dostarcza wskazówki naszym własnym głosem

Mobilna aplikacja Waze w wersji dla iPhone’a zyskała nową funkcję. Użytkownik może wybrać, by wskazówki o korkach czy radiowozach policyjnych, były dostarczane jego własnym głosem.

Popularne nawigacje GPS od czasu do czasu, robią dla użytkowników niespodziankę i zapewniają im wskazówki audio, dostarczane przez jakąś znaną postać ze świata muzyki czy filmu. Podobną funkcję zaczynają też oferować aplikacje mobilne przeznaczone dla kierowców.

Jedną z nich jest Waze, dostarczająca użytkownikom w czasie rzeczywistym informacje o korkach czy też radiowozach czyhających z fotoradarami. Teraz aplikacja w wersji na iOS zyskała nową funkcję, dzięki której będzie posługiwać się naszym własnym głosem. Wystarczy jedynie samodzielnie nagrać głosowe wskazówki, a następnie zapisać je w aplikacji.

Łącznie do nagrania są 43 różne instrukcje, komendy oraz ostrzeżenia, takie jak: “skręć w lewo”, “wypadek przed nami”, czy też “dotarłeś na miejsce”. Naturalnie nie trzeba nagrywać ich wszystkich. Jeśli nagramy tylko kilka, reszta zostanie zapełniona standardowym głosem.

Co ciekawe paczkę głosową można udostępniać przyjaciołom. Wystarczy tylko po jej nagraniu nadać jej nazwę i można przesłać do innego użytkownika aplikacji Waze. Warto dodać, że użytkownicy Androida funkcję tę otrzymali już maju, a teraz trafiła ona również na platformę Apple.

Nowa wersja aplikacji jest już dostępna w App Store.

Waze

Źródło: Slashgear.com

You may also like...