Więcej miejsca na gry w Steam Decku; WD pokazało nowy dysk SSD do handheldów

Western Digital wprowadziło do sprzedaży nowy, mniejszy dysk SSD pasujący do popularnych konsol przenośnych, takich jak Steam Deck. Model WD_BLACK SN770M może mieć nawet 2 TB.

W ostatnich latach nastąpił bardzo szybki rozwój konsol przenośnych, a na rynku zaczęły pojawiać się urządzenia o wydajności peceta, umożliwiające zabawę poza domem. Do takiego sprzętu zaliczymy m.in. Steam Deck, ASUS ROG Ally oraz Lenovo Legion Go. Problemem takich handheldów jest jednak to, że gry zajmują dużo miejsca, a wbudowane w nie dyski SSD mają stosunkowo małą pojemność. Oczywiście producent oferuje także większe ich wersje, ale życzy sobie za to zbyt duże pieniądze. Alternatywą może być najnowszy dysk WD_BLACK SN770M NVMe SSD, zaprezentowany przez Western Digital.

To mniejsza wersja modelu WD_Black SN770, dopasowana rozmiarem do konsol przenośnych. Wyposażono go w firmowe kości pamięci TLC 3D NAND, a także obsługę technologii nCache 4.0 oraz DirectStorage. Nośnik może pochwalić się prędkością odczytu/zapisu danych wynoszącą odpowiednio 5150 MB/s oraz 4850 MB/s. Jego żywotność szacowana jest natomiast na 1,75 mln godzin. Atutem jest również 5-letnia gwarancja producenta.

WD_BLACK SN770M
Źródło: Western Digital

Nowe dyski z pewnością bardzo przydadzą się posiadaczom konsol przenośnych takim jak Asus ROG Ally, gdyż wydawane na nie gry, coraz częściej zajmują nawet 150 GB. Dzięki WD_BLACK SN770M, będzie można przechowywać w konsoli wiele tytułów, a zgranie plików nie zajmie wiele czasu.

WD_BLACK SN770M
Źródło: Western Digital

WD_BLACK SN770M dostępny jest w wersjach o pojemności 500 GB, 1 TB oraz 2 TB. W polskim internetowym sklepie producenta, kosztują one odpowiednio 399,99 zł, 579,99 zł oraz 1099 zł. Więcej informacji na temat ich parametrów technicznych, znajdziecie pod podanym wcześniej linkiem.

Gdybyście szukali natomiast innego dysku SSD, to ceny modeli w polskich sklepach możecie sprawdzić na tej stronie. #reklama

You may also like...