WhatsApp będzie potrzebowało naszego odcisku palca

Już wkrótce aplikacja WhatsApp otrzyma własne zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem, Producent wyposaży ją we wsparcie dla systemu biometrycznego, umożliwiając zablokowanie programu twarzą lub odciskiem palca.

Technologia biometryczna od dawna chroni nasze smartfony przed niepowołanym dostępem. Być może wkrótce będzie także chronić popularne aplikacje mobilne, podnosząc komfort ich obsługi.

Od pewnego czasu krążą pogłoski, że WhatsApp opracowuje funkcję biometrycznej autoryzacji dla sprzętu na iOS. W ten sposób użytkownicy iPhone’ów mogliby logować się do popularnego komunikatora z pomocą systemów Face ID lub Touch ID. Funkcja nie ograniczy się jednak tylko do platformy Apple. W najnowszej becie aplikacji w wersji na Androida, znaleziono bowiem dowody na rozwijanie podobnej opcji. Na poniższym screenie widać, że nowa funkcja obecna jest w zakładce ustawień prywatności.

Funkcja pozwoli zablokować aplikację przy użyciu odcisku palca, uniemożliwiając osobom postronnym podejrzenie naszych rozmów. Obecnie bowiem komunikator nie jest jakoś szczególnie zabezpieczony. Jeśli więc członek naszej rodziny weźmie do ręki odblokowany telefon, będzie mógł przeglądać wysyłane i otrzymywane wiadomości.

Na dzień dzisiejszy nie wiemy kiedy nowa funkcja wejdzie do użytku. Jest to jednak dość istotna opcja, która z pewnością spodoba się użytkownikom, więc miejmy nadzieję, że producent aplikacji nie będzie długo zwlekał.

WhatsApp

Źródło: Wabetainfo.com

You may also like...