Bose uprzyjemni nam podróż wyciszając wnętrze auta

Firma Bose zaprezentowała nową technologię dla samochodów. Specjalny system pomoże lepiej wyciszyć wnętrza naszych aut, uprzyjemniając tym samym podróż.

Współczesne samochody są wprawdzie znacznie wyciszone niż modele sprzed kilku lat, ale dotyczy to głównie modeli z wyższej półki. Tańsze auta są nadal kiepsko wygłuszone, przez co przy większych prędkościach komfort podróży nieco spada. Prowadzenie rozmowy lub słuchanie muzyki, w takim pojeździe może być nieco problematyczne.

Bose ma jednak technologię, która może to zmienić. Znany producent sprzętu audio zaprezentował bowiem zupełnie nowy system, wykorzystujący technologię znaną ze słuchawek QuietComfort. Koncepcja o nazwie Bose QuietComfort Road Noise Control zminimalizuje niepożądane dźwięki w kabinie auta, powodowane przez hałas opon, przejeżdżające pojazdy itp.

Pomysł będzie funkcjonował na podobnej zasadzie jak technologia redukcji hałasu obecna w słuchawkach. Przy pomocy zestawu akcelerometrów, mikrofonów oraz odpowiedniego oprogramowania, system będzie na bieżąco analizował dźwięki otaczające auto. Następnie wytłumi je, emitując dźwięk o przeciwstawnej amplitudzie. Działanie systemu sprawi, że w kokpicie zrobi się zdecydowanie ciszej, a to przyniesie wiele korzyści. Dzięki usunięciu męczącego hałasu, który nie będzie nas już rozpraszał, nie tylko poprawi się bezpieczeństwo jazdy. Będziemy też mogli w pełni rozkoszować się muzyką ulubionego wykonawcy.

Jak dokładnie działa nowa technologia, możecie zobaczyć na poniższej prezentacji przygotowanej przez producenta.

Bose

Źródło: Bose.com

You may also like...