Najnowsza beta WhatsApp dostała tryb Dark Mode

Twórcy komunikatora WhatsApp, udostępnili użytkownikom Androida wyczekiwany tryb Dark Mode. Na razie otrzymali go jedynie beta testerzy popularnej aplikacji.

Twórcy WhatsApp już od ponad roku prowadzą prace nad wprowadzeniem do aplikacji trybu Dark Mode i wygląda na to, że efekt tych prac ujrzymy już wkrótce. Beta testerzy popularnego komunikatora, mogą właśnie testować najnowszą opcję. Programiści udostępnili ją na Androida, a można z niej korzystać już w wersji beta v2.20.13 lub nowszej.

Nowy tryb trzeba zrobić to w ustawieniach aplikacji. Użytkownik może to zrobić ręcznie, lub też ustawić automatyczną jego aktywację. Będzie wówczas włączał w zależności od ustawionego na ekranie motywu, lub gdy włączy się tryb oszczędzania baterii. Ta druga opcja dostępna jest jednak dopiero na urządzeniach z systemem Android 9 lub nowszym.

WhatsApp

Po aktywowaniu trybu tło zmienia się na kolor ciemno szary. Natomiast w oknie chatu, dymki z tekstem będą zielone, aby poprawić czytelność przesyłanego tekstu. Jak dokładnie to wygląda, zobaczycie na poniższych screenshotach opublikowanych przez serwis WAbetaInfo.

WhatsApp

Jeśli nie należycie do testerów aplikacji, wówczas jej betę wraz z trybem Dark Mode możecie pobrać stąd. Dodam, że na razie jest dostępny tylko w becie komunikatora, jednakże pełna wersja aplikacji otrzyma go w ciągu kilku najbliższych tygodni. Dokładnej daty premiery na razie nie znamy.

Źródło

You may also like...