WhatsApp debiutuje na najtańszych telefonach komórkowych

Popularny komunikator WhatsApp pojawił się właśnie na kolejnym systemie operacyjnym. Udostępniono go platformie KaiOS stworzonej dla tanich komórek.

Wbrew pozorom urządzenia mobilne nie ograniczają się tylko do smartfonów. W wielu krajach wciąż chętnie używa się tanich telefonów komórkowych oferujących podstawowe funkcje. Nie mówimy tu jednak o sprzęcie z czasów pierwszych Nokii, lecz nowoczesnych urządzeniach, które mają kolorowe wyświetlacze, wbudowane kamery, a nawet łączność 4G.

Specjalnie dla takich urządzeń z kategorii feature phone, w 2017 roku powstał system KaiOS bazujący na Linuksie. To szybko rozwijająca się platforma opracowana dla telefonów posiadających jedynie 256 MB RAM, zapewniająca tym urządzeniom przyzwoitą szybkość i stabilność działania. Ostatnio zainteresował się nią koncern Google, który zainwestował w jej rozwój kilkadziesiąt milionów dolarów. Pozwoliło to wzbogacić system o popularne aplikacje, jak wyszukiwarka Google, YouTube oraz Google Maps. Na systemie można też korzystać z Twittera, Facebooka, a nawet asystenta Google Assistant.

A teraz platforma KaiOS otrzymała popularny komunikator WhatsApp. Aplikację z której korzysta ponad miliard osób na całym świecie, można pobrać z KaiOS App Store. Oferuje ona użytkownikom swą podstawową funkcjonalność, czyli możliwość wykonywania połączeń oraz przesyłania wiadomości. Jest też szyfrowanie end-to-end, zapewniające prywatność prowadzonej konwersacji.

Nie każdy potrzebuje rozbudowanego smartfona z nowymi funkcjami. Wielu osobom wystarczy zwykła komórka, a dzięki KaiOS wcale nie muszą rezygnować z dostępu do popularnych aplikacji.

KaiOS

Źródło: Twitter.com

You may also like...