Kolejny bug w WhatsApp otworzył furtkę hakerom

Funkcja połączeń wideo w WhatsApp, mogła narażać bezpieczeństwo użytkowników. Znajdujący się w niej bug otwierał bowiem furtkę dla hakerów. Umożliwiał im przejęcie kontroli nad aplikacją.

Niezwykle popularny komunikator mobilny WhatsApp, w ostatnim czasie otrzymał wiele nowych funkcji, podnoszących jego użyteczność. Jedną z ostatnich zmian było dodatnie do aplikacji połączeń głosowych oraz wideo. Niestety pośpiech towarzyszący wprowadzaniu tychże zmian sprawił, że programiści przeoczyli bardzo groźną lukę, którą mogli wykorzystać hakerzy.

Wspomnianą lukę odkryła na szczęście Natalie Silvanovich, specjalistka ds. bezpieczeństwa współpracująca zespołem badaczy działających w ramach programu Project Zero. Dzięki niej udało się ją załatać, ale zagrożenie dla użytkowników było całkiem spore. Silvanovich wyjaśniła, że luka pozwalała hakerom wykorzystać połączenia wideo, by całkowicie przejąć kontrolę nad aplikacją. A co gorsza, zagrożenie było obecne na Androidzie oraz iOS.

Oczywiście zanim publicznie ujawniono obecność luki, została wcześniej załatana. Uczyniono to już pod koniec września, więc obecnie użytkownicy komunikatora powinni być bezpieczni. Dobrą wiadomością jest to, że nie znaleziono dowodów na to, że wspomniana dziura została w jakiś sposób wykorzystana przez hakerów.

WhatsApp

Źródło: Zdnet.com

You may also like...