WhatsApp wprowadza nowe funkcje głosowych połączeń

Popularny komunikator WhatsApp otrzymał kolejną aktualizację wprowadzającą nowe funkcje do połączeń głosowych. Jedną z nich jest oczekiwanie na połączenie.

WhatsApp, jeden z najpopularniejszych komunikatorów mobilnych, dostał właśnie kolejną aktualizację wzbogacającą jego funkcjonalność. Najnowszy patch skupia się na rozmowach głosowych, wprowadzając funkcję oczekiwania na połączenie. Jest to opcja powszechnie dostępna w komunikacji mobilnej, jednak w przypadku usług VoIP raczej rzadko ją spotykamy. Użytkownicy komunikatora, szczególnie osoby korzystające z niego w celach biznesowych, powinny być jednak z niej zadowolone.

Nowa funkcja informuje nas o oczekującym połączeniu, co z pewnością przyda się kiedy akurat jesteśmy w trakcie prowadzonej rozmowy. Oprócz prezentowanych na ekranie informacji o tym kto próbuje się z nami połączyć, mamy dwie opcje do wyboru. Możemy zdecydować się na odrzucenie drugiego połączenia lub rozłączenie się z aktualnym rozmówcą w celu odebrania nowego.

Niestety opcja ma pewną wadę. Nie jest bowiem możliwe zawieszenie aktualnego połączenia. Nie możemy więc poprosić obecnego rozmówcy o poczekanie kilku minut, byśmy mogli zająć się kolejnym połączeniem. Szkoda, bo taka opcja byłaby bardzo przydatna, ale być może twórcy aplikacji zdecydują się dodać ją w niedalekiej przyszłości.

Z nowej funkcji mogą korzystać użytkownicy smartfonów z systemami Android oraz iOS. Wystarczy jedynie zaktualizować posiadaną aplikację do najnowszej wersji. Najnowsza wersja jest też dostępna w cyfrowych sklepach obu platform.

WhatsApp

Źródło

You may also like...