WhatsApp Payments niebawem zaoferuje cashback

WhatsApp chce podnieść atrakcyjność systemu płatności wbudowanego w aplikację. Firma planuje wprowadzić do niego cashback, który obecnie przechodzi beta testy z udziałem wybranych użytkowników.

Chiński WeChat był jednym z pierwszych mobilnych komunikatorów, który zaoferował swym użytkownikom funkcję płatności. Facebook nie chce być gorszy, dlatego w zeszłym roku wprowadził do WhatsApp bardzo podobną opcję o nazwie WhatsApp Payments. Wkrótce system płatności doczeka się nowej funkcji, która może znacznie zwiększyć jego atrakcyjność.

Według najnowszych doniesień, wkrótce aplikacja dostanie funkcję cashback, która obecnie przechodzi fazę beta testów. Źródło twierdzi, że w ciągu 48 godzin po skorzystaniu z aplikacji, użytkownik otrzyma zwrot gotówki. Wydaje się również, że funkcja na razie jest ograniczona do Płatności UPI, więc nie wiadomo czy inne platformy również się do niej kwalifikują, czy po prostu na razie jest w ten sposób testowana.

Na ten moment testy nowej funkcji odbywają się tylko w Indiach oraz Brazylii. Nie mamy więc na razie pewności, czy opcja pojawi się także w innych częściach świata.

WhatsApp

Źródło

You may also like...