WhatsApp pozwala obejść blokadę kontaktu

Użytkownicy popularnego komunikatora WhatsApp, mogą mieć problem z zablokowaniem osób, z którymi nie chcą dalej rozmawiać. Błąd w aplikacji sprawia bowiem, że nadal będą otrzymywać od nich wiadomości.

Media społecznościowe, czy też mobilne komunikatory, to narzędzia wykorzystywane głównie do komunikowania się z innymi osobami. Problem w tym, że takie kontakty bywają czasem uciążliwe. Szczególnie jeśli trafimy na natręta, który będzie nas zasypywał wiadomościami lub zacznie być agresywny.

Wówczas można skorzystać z funkcji blokady takiego delikwenta, co w teorii powinno umożliwić jego definitywne pozbycie się. Niestety w przypadku komunikatora WhatsApp nie jest to takie oczywiste. Specjaliści z WABetainfo odkryli bowiem bug obecny w tej popularnej aplikacji, który może sprawić użytkownikom pewne problemy. Błąd leżący prawdopodobnie po stronie serwerów, umożliwia bowiem ominięcie tejże blokady. Innymi słowy, osoba którą zablokowaliśmy nadal może przesyłać do nas wiadomości. Co więcej będzie ona również widzieć nasze zdjęcie profilowe oraz status.

Na chwilę obecną nie ma jeszcze poprawki do tego błędu. Jeśli więc użytkownicy nie chcą widzieć wiadomości od zablokowanej osoby, powinni całkowicie usunąć ją z książki adresowej. Warto też skonfigurować ustawienia w opcji “Moje kontakty” oraz wyciszyć chat z zablokowaną osobą.

WhatsApp na razie nie potwierdził istnienia błędu, ale na pewno już o tym wie. Pytanie tylko kiedy uda się go załatać.

WhatsApp

Źródło: Twitter.com

You may also like...