Windows 10 znowu siłą instaluje niechciane aplikacje

Windows 10 znowu sprawia swym użytkownikom spore problemy. Popularny system zaczął bowiem na siłę instalować aplikacje pakietu Office.

Wprowadzony na rynek parę lat temu Windows 10, szybko stał się najpopularniejszym z dotychczasowych systemów Microsoftu. Firma chwaliła się niedawno, że platformę zainstalowano na ponad 800 mln urządzeń, a ich liczba ciągle rośnie. Jest to oczywiście zasługa strategii marketingowej koncernu, wciąż umożliwiającej darmowe przejście na nowe okienka z poprzednich wersji systemu.

O nowej platformie nie da się jednak powiedzieć, że działa idealnie. Co jakiś czas sprawia bowiem swym użytkownikom problemy, a niektóre z nich bywają naprawdę poważne. Zdarzało się bowiem, że okienka potrafiły blokować ustawienia jasności ekranu w laptopach, czy też odcinały łączność bezprzewodową.

Niestety problemy z systemem wciąż się zdarzają, a najnowszy dotyczy instalacji niechcianych aplikacji. Wielu posiadaczy komputerów skarży się od kilku dni, że Windows 10 bez pozwolenia instaluje na ich komputerze webowe wersje aplikacji pakietu Office. Po wymuszonym restarcie komputera, na pulpicie pojawiają się ikony programów, których instalacji sobie nie życzyli.

Użytkownicy twierdzą, że proces ten spowodował utratę rzeczy nad którymi pracowali, więc ich zdenerwowanie na amerykański koncern jest całkowicie zrozumiałe. Co gorsza, problem dotyczy praktycznie wszystkich wersji Windowsa, a więc nie tylko Home, ale też Insiders.

Microsoft jak dotąd nie wydał w tej sprawie żadnego oświadczenia, więc nie wiemy jak producent wyjaśni ten problem, ani też jak zamierza go naprawić.

Windows 10

Źródło

You may also like...